*

Į kvadratinį colį sugrūdo 85,9 mlrd. bitų


* lrytas.lt [Dolitlis]

Magnetinės juostos grįžta į duomenų saugojimo Olimpą: IBM tyrėjai pranešė į kvadratinį colį (2,54 kv. cm) magnetinių dalelių juostos sutalpinę net 85,9 mlrd. bitų duomenų.

Panaudojus tokį duomenų saugojimo tankį, į LTO standarto laikmeną būtų galima sutalpinti iki 154 trilijonų baitų (terabaitų) duomenų – 62 kartus daugiau nei leidžia šiuo metu rinkoje esantys pažangiausi tokio tipo gaminiai.

Į 154 terabaitus tilptų 154 mln. knygų tekstai. Tokias knygas sudėjus į vieną lentyną, jos ilgis siektų apie 1,4 tūkst. km.

Naujasis rekordas buvo pasiektas naudojant naują, patobulintą prototipinę juostą, kurią sukūrė japonų kompanija „Fujifilm“.

Magnetinės juostos yra vienas pigiausių ir patikimiausių būdų saugoti „didiesiems duomenims“ (angl. big data). Prognozuojama, kad iki 2020-ųjų informacijos saugojimo poreikis išaugs iki 40 zetabaitų (40 trilijonų gigabaitų). Didžiąją dalį šių duomenų reikės saugoti archyvuose ar kaip atsargines kopijas.

„Magnetinėse juostose ne tik telpa daug duomenų. Jos taip pat išlieka patikimos kelis dešimtmečius, jų palaikymui nereikia elektros energijos, kai duomenys nenaudojami, duomenų negalima ištrinti vienu mygtuko paspaudimu ir jos tinka debesijai. Ir visa tai kainuoja mažiau nei 2 centus už gigabaitą“, – pastebėjo IBM tyrėjas Evangelos Eleftheriou.

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0202
* © xneox.com