*

Pasiruošimas kraustymuisi į studentų bendrabutį ir Kaip Viskas Bus. +keli studentų komentarai


* barakas.net [kamiccolo]


Kaip ir žadėjau, pradedu patarimų ciklą apie kraustimasi į bendrabutį. Nežinau ar visi patarimai bus universalūs, bet bent jau VUB (red. past. Vilniaus Universiteto Bendrabučių) gyventojams turėtų tikti.

Taigi, kaip reikėtų ruoštis iš anksto, ką reikėtų pasiimti ir su kuo reikėtų atsisveikinti :) .

Vienas iš svarbiausių punktų – nesistenkite persivežti visų namų į bendrabutį. Tereikia kelių būtiniausių daiktų skirtų sėkmingam maitinimosi, poilsio ir higienos palaikymui. :) Tikrai neverta susikrauti 5 skirtingų dįdžių lėkščių šaltam, šiltam ir desertiniam maistui. :D Maitinimosi komplektas turėtų būti maždaug toks: aštrus peilis, šakutė, šaukštas, šaukštelis, puodelis, dubenėlis. Nesikraukite puodų, keptuvių ir virdulių. Kodėl? O todėl, kad ir jūsų kambariokas taip paklaus ir taip pat atsiveš – turėsite puse kambario užversto puodais ir kitais gamybiniais rakandais. Jei jau baisiai prireiks kokio virdulio bus proga susipažinti su kaimynais arba jei dar bus baisu, su kambariokais susimetę po 20lt įsigysite artimiausioje Maximoje.

Puodų ir kitos buitinės technikos problemą pasilikite aptarti su kambariokais, nuspręsite kas atsiveža tą, kas aną.

Svarbiausi poislsio (miego) reikmenys būtų gera antklodė, pagalvė bei balta patalynė. Čiužinį jums duos. Dėl dievo meilės, nesivežkit lovų. :D Čia jų pilna visokių :) Dėl kitų baldų taip pat nerekomenduočiau labai skubėti. Per pirmąją gyvenimo savaitę suprasit ko jums iš tiesų reikia. Šaldytuvo geriau irgi nesitempkit per pirmąjį kartą. Nes po šaldytuvą kiekvienam kambario gyventojui erdvės kambariui tikrai nesuteikia :D nebent gerai alui šaldyti :) .

Dėl higienos priemonių daug ko pakomentuoti negaliu, čia jau kiekvieno reikalas. Bet ir nemanau kad kas sugalvotų vonią savo atsivežti :)

Dar vertėtų turėti kelis įrankius, na bent jau atsuktuvą, plaktuką, reples. Nepatikėsit, bet jos dažnai praverčia :D , gal dar kokia kaimynė paprašys pagalbos – bus proga susipažinti ;)

Na ir priėjome prie pagrindinės dalies – maistas. Jei pirmą savaitę nusprendėt atvykti be šaldytuvo ir dar tiksliai nežinot su kuo gyvensit – neprisikraukit jo be saiko. Perspėkit apie tai ir savo mamas, kurios jau nuo pirmadienio pradės jums kepti vištas ir kepsnius, – “Kad tik vaikas alkanas nebūtų”. :) Žinoma naminis maistas yra gerai ir vėliau už tai jūsų kambariokai lauks, bet pradžiai pasistenkite įsidėti kelioms dienoms. Jei ką išalkus bus proga išlįsti į miestą apsižvalgyti ko yra vietinėse krautuvėlėse.

O su kuo atsisveikinti? Hmmm… Na su seneliais galite :) Turbūt su televizoriumi, su kasdiene aplinka, su tais pačiais, gal net nusibodusiais žmonėmis. Juk keliaujat į bendrabutį !!!

P. S. Perspėkit tėčius, kad pasiimtų įrankių dėžes. Gal sumanysit jau iš karto kambaryje šį bei tą patvarkyti, pasikabinti paveikslą ar lentyną. Galų gale persigandę norėsite pasikeisti spynos širdelę. Sėkmės kraunantis mantą!!!

Skaitytojo komentaras:

Puodų ir keptuvių verta nesivežti vien dėl to, jog jie bereikalingai užima vietą. Ne karvę kainuos vietoj nusipirkti. O pirkti dažniausiai reikės. Kodėl? Jei nesate labai gerų draugų kompanija ar susirinks šiaip ne itin mėgstantys daiktais dalintis, reiks atskirų rakandų. Dargi jų reiks atskirų ir dėl to, jog dažniausiai kiekvienas kambario gyventojas darosi valgyti tada, kai jam patogu ir tai, kas jam patinka. O “primiršti” suplauti puodai pradės nervinti.

Dėl buitinės elektronikos tai čia faktas, kad bendrai yra geriau: virduliukas, ventiliatorinis šildytuviukas (toks, kad nemėtytų saugiklių, bet dar pagelbėtų :) ) ir/ar sumuštininė. Kiti įsigudrina ir mikrobangę nusipirkt, juoba kai jos nebrangios.

Keliantis į baraką atsuktuvas, plaktukas, net pjūklas ir pora vinių – būtiniausias atributas. Nebūtinai vien dėl to, jog barakai blogi, kiek dėl to, jog jau seniai tapo įprasta sovietmečiu statytus būstus kaskart prisiderinti sau. Todėl kartais užėjus į kambarį baugokai atrodo keisčiausiose vietose prikabinėtos lentynos ar išdarkytos spintos. Tokius menkniekius susitvarkyti visada norisi.

“Turbūt su televizoriumi” – nu jau :) Deccacolor kainuoja berods 220 Lt, o ką bekalbėt apie “tiuninguotus” kompus su TV tiuneriais ir panašiais dalykais :P

“Galų gale persigandę norėsite pasikeisti spynos širdelę.” – nebūtinas, bet patartinas dalykas. Ir nepirkit tų pigiausių prancūziškų cilindrinių už 15, 20 ar net 25 Lt. Jos su kas penktu, o vėliau (pabružinus) – su kas antru raktu atsirakina. Netikit? Pamėginkit kelias :) Geresnis variantas yra cilindras su ploščiu raktu, turinčiu duobutes. Galų gale “ultramegasuper” spynos nepirkit, mat duris bus lengviau išsipirt, nei atrakint :P

kaip Viskas Bus?

Išaušo lemtingasis rytas kai kraunat į vargšą automobilį savo mantą, šiandien didi diena – kraustotės į bendrabutį :) Dėl išvykimo laiko tai komentuoti sunku. Atvažiavus pirmoje dienos pusėje stovėsite eilėje prie administratoriaus durų.

Dėl to keletas patarimų: Nevažiuokit ten su puse giminės. Praeitais metais teko matyti kai vieną žmogų lydi mama, tėtis, brolis, sesuo ir močiutė. Jūs įsivaizduojat, kad jei visi su tokia palyda bus ten nutrokšit bestovėdami eilėje. Pakanka ir vieno žmogaus, kad ir tėčio kuris pagelbės užsinešti daiktus bei su kambariokų tėčiu aptars ką čia vertėtų paremontuoti kambaryje :D Pas mus šis remonto klausimas buvo :) Jei bus mama tai manau išsigąs ir neleis jums gyventi antisanitarinėmis salygomis :D Nebijokit, čia nėra taip jau baisu. Broliai su sesėmis pamate koridoriumi slenkantį kaimyną iš kurio kambario sklinda garsi muzika ir draugų klegesys užsimanys čia irgi gyventi ir pradės tėvams kvaršinti galvą. Jūs tikrai to nenorit :D

Rekomenduoju einant pas adiminstratorių tūrėti tušinuką bei asmens dokumentą jie bus reikalingi užpildant sutartį. Kiek žinau reikia ir poros nuotraukų, kurias naudos leidomo išdavimui.

Svarbu, kad nesivilktumėte visos mantos kartu su savimi eidami pas administratorių. Pasiimsit paskui kai jau gausit kambario raktą. Gal net kambarys nepatiks ir reikės dar eiti pas administratorių. Tai tampysitės krepšius su savimi.

Kaip ir minėjo Andrius yra didelė tikimybė, kad su tais kas atovi šalia jūsų būsite viename kambaryje. Bachūrai su panom negyvensit – nesvajokit :D Nebent atvykstat su savo antra puse, tuomet pasirašę papildomus dokumentus galėsite.

Saulėtekio gyventojams:

Na va pagaliau pristovėjot eilę pas administratorių, rankoj turit raktą ir žinot kambario numerį. Kambario numeris div 100 reiškia aukšto numerį. Pvz 1207 reiškia 12 aukšto 7 kambarį. Dabar jau galite leistis į jo paieškas. Retai ant kurio kambario rasite numerį, taigi teks pasitelkti savo išmonę ir logiką.

Rasite kambarį tereikės susipažinti su kambariokais. Ir pradėti gyvenimą čia. Geros kelionės!!!

P.S. Ačiū visiems kurie dalinatės savo pastabomis apie kraustimąsį į bendrabučius.

Andrius:

jei gavot kambary sauletekio 12 barake 7 aukste, tai galit galvot kad issipilde jusu viena is gyvenimo svajoniu :D keli patarimai, kambariai 15-16 aukstuose turi nekokybiskas lubas del itin “kokybisko” stogo, taciau radijatoriai ziema pasiekia ten virs +100C. jei gavot kambary i kiemelio puse (numeriai nuo 7 iki 12) per artimiausia pusmeti vakarais galesit pritart parkelio tautinems giesmems :D

ir dar: nevaziuokit su savo masinom, vilniui ir taip ju yra pakankamai, paskui andrius (me) neranda kur pasistatyt masina!!!!! beto, new yourk (red. past. Saulėtekio) aikstelej labai daznai xebra su savo ilgamete vairavimo patirtimi megsta ibrezt, ilenkt jusu masina, tada nuostoliu tikrai buna :(

Banditaz:
Dar tęsiant “atvykimo” temą, galima pridurti, kad bent jau VU barakuose Kamčiatkoj neišsigaskit, jei iškart neradot būtiniausių baldų kambaryje. Lovos turi netrūkti, nes jas suneša iškart prieš atkeliant naujokus, o va stalai, kėdės ir lentynos yra kiek keblesnis reikalas.

Jei taip nutinka, kad kambarys “tuščias” (kažkas išsivežė savo “iščiustytus” baldus), pirmiausia pasibaigus naujų žmonių keldinimui (kuris trunka kelias dienas), užsukit pas administratorių ir paprašykit tos kėdės ar stalo. Jis dažniausiai atsakys, kad vėliau bus, bet šis pažadas ir liks kyboti ore.

O ką daryti tas kelias dienas? Labai paprasta – netingėkit kels kartus per dieną apeiti viso bendrabučio koridorių. Naujai atsikėlę ar veteranai nusprendžia atsikratyti dalinio jų kambario turto ir išneša jį lauk. Labai nesunku prisirinkti spintelių, kartais – kėdžių, jei nuskyla – gausi ir stalą. Kartais būna pasitaiko kasnors atsikrato ir lentynos. Tereikia tik pasivaikščiot po baraką, radiniai nustebins :)

Pats tokiu būdu ir rinkau ir atidaviau spinteles, lentynas, nereikalingas lentas, kurios (!) kitam gali būti aukso vertės (įsivaizduokit, kai trūksta poros lentgalių padoriai lentynai spintoje) ;)

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0185
* © xneox.com