*

15min.lt mėnesio sportininko rinkimai: Donatas Motiejūnas, Domantas Sabonis ar Aurimas Didžbalis?


* 15min.lt [Vulcano]

Portalas 15min.lt kviečia skaitytojus prisiminti lapkričio mėnesio sporto įvykius ir išrinkti labiausiai Lietuvos sportui nusipelniusius mėnesio sportininkus. Šį mėnesį rinkimuose tarp kandidatų įrašėme krepšininkus Donatą Motiejūną ir Domantą Sabonį bei sunkumų kilnotoją Aurimą Didžbalį. Kviečiame jus balsuoti už labiausiai, jūsų manymu, nusipelniusį sportininką, o komentaruose tikimės, kad parašysite, kodėl būtent jis nusipelnė lapkričio mėnesio geriausio Lietuvos sportininko prizo.

Donatas Motiejūnas
NBA lygoje įsitvirtinti bandantis Lietuvos krepšininkas lapkričio mėnesį buvo ryškus kaip niekada.
Mėnesio pradžioje traumą patyrė ir iki šiol žaisti negali Terrence'as Jonesas, tad jo vietą „Rockets“ ekipos starto penkete nuo lapkričio 4-osios mačo su „Miami Heat“ užima D.Motiejūnas.
Nuo tada iš 13-os rungtynių, kurias lietuvis pradėjo starto penkete, aštuoniose jis žaidė bent po 30 minučių. Atrodo, kad D.Motiejūnas savo žaidimu įtikino klubo vadovus, kad pastiprinimo ekipai nereikia.
Pastarosiose keliose rungtynėse dėl traumos nežaidė ir pagrindinis „centras“ Dwightas Howardas, tad „Rockets“ planavo įsigyti 36 metų veteraną Alą Harringtoną. Vis dėlto, skelbiama, kad Hiustono komanda atsisakė planų įsigyti šį žaidėją.
D.Motiejūnas lapkričio 22-osios susitikime su „Dallas Mavericks“ pagerino savo asmeninį praleisto laiko aikštėje rekordą – žaidė 38 minutes. Po keturių dienų mače su „Sacramento Kings“ krito ir lietuvio rezultatyvumo rekordas – jis įmetė 21 tašką.
Šį sezoną 24 metų 213 cm ūgio D.Motiejūnas žaidžia po 25,2 minutės, įmeta po 8,2 taško, atkovoja po 5,9 atšokusio kamuolio ir atlieka po 1,5 rezultatyvaus perdavimo.

Domantas Sabonis
Lapkričio 15 dieną NCAA čempionate debiutavo legendinio Lietuvos krepšininko Arvydo Sabonio sūnus Domantas. „Gonzaga Bulldogs“ ekipoje rungtyniaujantis 18-metis svariai prisidėjo prie šešių iš eilės pergalių.
Kaip rašo JAV sporto žiniasklaidos gigantas ESPN, D.Sabonis ateityje bus svarbiausias „Bulldogs“ žaidėjas.
„Manau, kad šiemet jau esame kitokie negu prieš metus. Manau, kad D.Sabonio žaidimas tik gerės, o komanda turės prie jo prisitaikyti“, – apie ateitį kalbėjo Gonzagos ekipos treneris Markas Few.
18 metų lietuvis per penkias iki šiol žaistas NCAA rungtynes aikštėje praleido po 18 minučių, rinko po 12 taškų (72 proc. dvitaškių), atkovojo po 6,4 kamuolio, atlikdavo po 0,6 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po vieną kamuolį ir suklysdavo po 2,3 karto.

Aurimas Didžbalis
Geriausias Lietuvos sunkiaatletis Aurimas Didžbalis į pasaulinę sporto areną sugrįžo su trenksmu.
Po diskvalifikacijos dėl dopingo vartojimo sugrįžęs 23 metų sportininkas pasaulio čempionate dvikovės rungtyje iškovojo bronzos medalį. Rovimo rungtyje asmeninį rekordą pagerinęs A.Didžbalis dar iškovojo ir šios rungties mažąjį sidabro medalį. Treneris Bronislovas Vyšniauskas sakė, kad sportininkas jau beveik gali būti ramus ir dėl olimpinio kelialapio.
Jaunam sportininkui tai kol kas didžiausias karjeros laimėjimas: „Iki šiol didžiausias pasiekimas buvo trečia vieta Europoje, o dabar tikrai svarbiausias. Tai istorinis įvykis, nes sunkiojoje atletikoje nėra buvę medalių bendrojoje įskaitoje pasaulio čempionate. Esu patenkintas, nors stūmimo rungtyje galėjau pasirodyti ir geriau.“


1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0192
* © xneox.com