*

7 unikalūs namai paplūdimyje ir prie ežero


* delfi.lt [Sondra]

Kas galėtų labiau atpalaiduoti ir raminti nei išvyka į namelį prie jūros ar ežero? Galbūt išvyka į vieną iš šių puikių namų, kurie yra visiška priešingybė tradiciniams užmiesčio namams prie jūros ar ežero, rašo weburbanist.com.

Poilsiautojams ir tikriems namų medžiotojams namas su vaizdu į vandenį – išsipildžiusi svajonė. Raminantis besiritančių bangų garsas, puikūs saulėlydžių vaizdai ir pojūtis tarsi būtume asmeniniame rojaus kampelyje – visą tai namus prie jūros ar ežerų daro geriausiu pasirinkimu nuolatiniam gyvenimui ir poilsiavimui. Kartais vandens artumas įkvepia savininkus ar architektus kurti namus, kurie tampa vienetiniais šedevrais. Tiesa, dar neaišku, ar kada šie namai bus parduodami.

Castel Meur, dar žinomas kaip Namas tarp uolų arba La Maison de Plougrescant, buvo pastatytas 1861-aisiais Prancūzijoje Bretanės regione ir yra įspraustas tarp dviejų didelių granitinių kolonų. Šis vaizdas puikiai atrodo pro fotoaparato objektyvą. Būtent po to, kai parduotuvėse pasirodė atvirutės su šio namo vaizdu, jis tapo labai populiariu. Vėliau būsto savininkas uždraudė komercinį namo vaizdų platinimą, kadangi vietovę užplūdę turistai pradėjo niokoti tiek aplinką, tiek namą.

Šis nuostabus užmiesčio namas netoli Melburno Australijoje buvo sukurtas McBride Charles Ryan architektų. Australų įmonė savo dizainą grindė Kleino butelio principu – matematinė koncepcinė forma, kuri neturi nei vidaus, nei išorės. Nors tokios formos pritaikymas namo statyboje atrodo neįtikėtinas, jiems tas puikiai pavyko. Namo juodas metalinis stogas tam tikrose vietose užlenktas taip, kad suformuoja dalį namo išorinės sienos. Centrinis kiemas ir lanksti gyvenamoji erdvė leidžia namo gyventojams pasijusti tarsi jie būtų viduje ir lauke tuo pačiu metu.

Kai kurie gražiausi namai tapo tokiais būtent dėl savininkų tiesioginio įsikišimo. Pavyzdžiui, Roberto Bruno plieninis namas – kūrinys prie kurio jis dirbo daugiau nei tris dešimtmečius. Skulptorius savo namą Teksase pradėjo statyti dar 20 a. aštuntojo dešimtmečio viduryje. Dabar tai – įspūdingas statinys, kurio dalis jo primena 1950-ųjų Chevy automobilį, dalis – lėktuvą, dalis – kosminį laivą. Pastatas aplinkoje išsiskiria savo aukščiu, todėl namo gyventojams atsiveria puikus vaizdas į šalia esantį ežerą. Pastato vidus primena didelę plieninę olą.

Po kelių praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje praūžusių viską griaunančių uraganų ir tropinių audrų, sugriovusių jų namą, Markas ir Valerie Sigleriai nusprendė pasistatyti namą, kuris galėtų atlaikyti Floridoje pasitaikančias oro sąlygas. Dirbdami su architektu Jonathanu Zimmermanu pora prikėlė savo namą naujam gyvenimui. Dabar tai tvirtos struktūros pastatas, tačiau tuo pačiu metu dailus ir unikalus. Jeigu lankysitės Pensacola Beach ir galite sau leisti susimokėti 5,6 tūkst. dolerių už savaitę gyvenimo šiame name - esate laukiami, nes šį namą galima išsinuomoti atostogoms.

Nors šiuos Kalifornijoje esančius laivo formos namus ir paplūdimį skiria vienas kvartalas, tačiau jie puikiai atspindi šioje valstijoje vyraujančią paplūdimio kultūrą. Be to, labai įdomi ir pati namų atsiradimo šioje vietoje istorija. Verslininkas Milesas Minoras Kelloggas dar 20 amžiaus pirmuose dešimtmečiuose pradėjo pastatų statyboms naudoti perdirbtas ir utilizavimui skirtas medžiagas.

Po to, kai iš nebenaudojamo viršutinio viešbučio aukšto buvo padarytas nedidelis kino teatras, M.M. Kelloggas nusitaikė į namų statybą iš utilizavimui skirtų atliekų. Kadangi jis visada domėjosi laivais, jie ir tapo jo projekto pagrindu. Jis pats su sūnumi Milesu Justinu Kelloggu statė šiuos namus; darbus jie pabaigė 20 a. trečiojo dešimtmečio pabaigoje. Neseniai šiuos laivus, kuriuose dabar įrengti daugiabučiai, įsigijo „Encinitas Preservation Society“.

Šis įspūdingas architektūrinis statinys dar nėra baigtas, tačiau tai jo kainos nenumušė. Neseniai jis buvo parduotas už 14,4 mln. dolerių. Ekologiškas būstas „Orchid House“ statomas ant ežero kranto privačiame Cotswoldo (Didžioji Britanija) gamtos draustinyje – tikimasi, jog namas pagamins daugiau energijos nei jos suvartos. Namo, kurį suprojektavo Sarah Featherstone, statybos bus baigtos ne anksčiau nei 2011-aisiais. Įdomu, ar atsirastų pirkėjų, jeigu savininkas nutartų jį parduoti.

„Mushroom House“ namas Kalifornijoje yra vienas tų objektų, prie kurių pripranti gyvendamas gretimai, tačiau pirmą kartą jį matantiems žmonėms jis atrodo labai keistai. Dale‘o Naegle‘o suprojektuotas ir praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje Samui Bellui (iš Bell‘s Potatoe Chips) priklausęs namas stebina savo architektūra. Futuristinė (bent jau 1968-aisiais tikrai tokia buvo) namo forma pasirinkta tam, kad galėtų atlaikyti žemės drebėjimus ir įvairias oro sąlygas.

Roberto Bruno plieninis namas

http://iy.delfi.lt/norm/96406/4279918_7EGRaF.jpeg

http://iy.delfi.lt/norm/96406/4279912_4w7pu5.jpeg

Kleino butelio principu sukurtas namas

http://iy.delfi.lt/norm/96406/4279918_7EGRaF.jpeg

http://iy.delfi.lt/norm/96406/4279911_KvsMob.jpeg

Namas Pensacola Beach,pritaikytas gyventi uraganų siaubiamoje zonoje

http://iy.delfi.lt/norm/96406/4279913_wQwWrS.jpeg

Namai-laivai

http://iy.delfi.lt/norm/96406/4279914_tw8V31.jpeg

Ekologiškas būstas „Orchid House“

http://iy.delfi.lt/norm/96406/4279915_i4BSFi.jpeg

„Mushroom House“ namas Kalifornijoje

http://iy.delfi.lt/norm/96406/4279916_lN7dDC.jpeg

Namas tarp dviejų uolų

http://iy.delfi.lt/norm/96406/4279910_rUrLdO.jpeg

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.052
* © xneox.com