*

Žaibiškai plinta naujas pigus narkotikas: svaiginamasi namuose be jokių miltelių!!!


* panele.lt [YourLiGhT]

Internetas galingas - tai tik dar sykį įrodo visame pasaulyje žaibo greičiu plintanti nauja mada - apsvaigti nuo... skaitmeninių narkotikų. Užsidedi ausines ir pajunti realų kokaino poveikį. Šitokia tendencija - labai pavojinga jauniems jautriems žmonėms, kuriems iki tikrų narkomanų jau likęs tik vienas žingsnis, įspėja psichikos specialistai.

"I-DOSING": SKAITMENINIŲ NARKOTIKŲ PARDAVĖJAI
Skaitmeniniai narkotikai internetinėje erdvėje pasiekiami jau metus, tačiau tik šiandien pastebėta, kad jie plinta ir tampa nauju kone privalomu madingo jaunimo atributu. Praėjusią savaitę Oklahomos (JAV) žiniasklaida ėmė trimituoti: paaugliai visoje šalyje masiškai ima vartoti skaitmeninius narkotikus - apsvaigsta interneto ar MP3 grotuvų, kurie sukelia ekstazės būklę, dėka.

Oklahomos TV naujienų kanalas „News 9" neseniai pranešė apie fenomeną, kurio pavadinimas „i-dosing" - tai internetinių narkotikų pardavėjų tinklas, suteikiantis tau galimybę apsvaigti vien tik ausinių dėka. Tai ne žaidimas, tai yra labai labai rimta, sako narkotikų poveikį tiriantys pareigūnai.

„Vaikai plūste plūsta į internetinių narkotikų interneto puslapius, tiesiog kad pažiūrėtų, kas tai per daiktas. Taip jie užkimba ir įsitraukia į šį nešvarų dalyką", - sakė Oklahomos Narkotikų ir pavojingų vaistinių preparatų centro atstovas Markas Woodwardas.

NARKOTIKAI PER AUSINUKĄ
Taigi kas tas internetinis svaiginimasis? Tu užsidedi ausines ir klausaisi atitinkamos „muzikos" - tam tikro stiprių virpesių triukšmo, kuris tave ir apsvaigina, bent jau taip žada šių narkotikų pardavėjai.

Specialistai aiškina, kad tie garsai poveikį psichikai daro per vadinamuuosius binauralinius ritmus. Tai - sudėtingas akustinis reiškinys. Aiškinant paprastai, binauralinį ritmą muzikoje smegenys "išgirsta" tuomet, kai į skirtingas ausis paduodami vos vos besiskiriančių dažnių garsai. Jie susilieja, ir tuomet išsiskiria minėtasis ritmas, veikiantis smegenis.

SUTEIKIA TIKRŲ NARKOTIKŲ EFEKTĄ
Nesileidžiant į mokslinius aiškinimus, grįžkime prie skaitmeninių narkotikų poveikio. Garso failai, kurių klausosi paaugliai, turi originalius ir patrauklius pavadinimus, pavyzdžiui "Dievo ranka" ar „Hado vartai" - vienas stipriausių narkotikų. Jo dar praėjusią savaitę buvo galima „pavartoti" Youtube.com svetainėje nemokamai (taip, pirmasis kartas visada būna nemokamas), tačiau šiandien jis iš šios svetainės jau dingęs.

Tie, kas nori tapti priklausomi nuo naujosios kartos narkotikų, gali parsisiųsti garso failų, kurie, kaip teigia jų pardavėjai, suteikia tokį pat poveikį kaip marihuanos, kokaino, LSD, opiumo ir kt. Garsai net vadinasi, pavyzdžiui „i-dosing: kokaino efektas".

"Youtube.com" svetainėje galima rasti šimtus vaizdo įrašų, kuriuose matyti skaitmeninių narkotikų efektas. Jaunuoliai svaiginasi virtualiai ir vienas kitą filmuoja, juokiasi.

ŠTAI, KAIP MERGINĄ PAVEIKIA "DIEVO RANKA":


DU JAUNUOLIAI KLAUSOSI ORGAZMĄ SUTEIKIANČIO SKAITMENINIO NARKOTIKO - ČIA.
JAUNUOLIAI, APSVAIGĘ NUO "HADO VARTŲ" - ČIA IR ČIA.
VAIKAS, APSVAIGĘS NUO "LSD EFEKTO" - ČIA.

Jei gatvės narkotikus tiesiog nusiperki ir svaiginiesi, tai internetinius svaigalus ne taip paprasta vartoti: pirkėjams patariama įsigyti 40 puslapių taisyklių knygelę, kur patariama, kaip teisingai klausytis tos „muzikos", kad apsvaigtum.

BUS UŽDRAUSTI AUSINUKAI MOKYKLOSE
Vienos Oklahomos vidurinės mokyklos valdžia pajuto realią grėsmę dėl šių narkotikų įtakos mokiniams - mat keli iš jų pasigyrė, kad nuo šių skaitmeninių narkotikų jaučia realų fizinį poveikį - apsvaigsta. Tad praėjusią savaitę mokykla išsiuntinėjo mokinių tėvams laiškus, kuriuose įspėja apie naują pamišimą: „Tikrinkite, ko per ausinuką klausosi jūsų vaikai, nes tai gali būti internetiniai narkotikai".

Mokykla ketina net uždrausti ausinukus mokyklose, taip siekiant apsaugoti vaikus, kol šie netapo rimtais kiber-narkomanais. „Tai baisu, tai išties baisu. Mes dar su tuo nebuvome susidūrę. Tai bus tiesiog dar vienas dalykas, dėl kurio tėvai turės jaudintis", - sako šios mokyklos mokytoja Kelly Johnson.

VIRTUALŪS NARKOTIKAI - VARTAI Į TIKRŲ SVAIGALŲ PASAULĮ
„Tuose interneto puslapiuose, kur galima parsisiųsti narkotikų, reklamuojama, jog tai - legalus būdas apsisvaiginti, visai nepavojingas sveikatai ir turintis realių narkotikų efektą. Žinoma, kad paaugliai susidomi. Tačiau specialistai tikina, kad tai - tik pradžia ir vartai į tikrų narkotikų pasaulį", - pasakoja „News 9" reporterė Adrianna Iwasinski.

Jai antrina ponas Markas Woodwartas: „Kodėl mes nerimaujame? Dėl to, kad toks būdas svaigintis - narkotikų vartojimo pradžiamokslis, atveriantis galimybę eksperimentuoti su svaigalais. Iš pradžių virtualiai, o po to ir realiai".

AR JIS KLAUSOSI BIEBERIO, AR SVAIGINASI KOKAINU?
Taigi grėsmės lygis - pribloškiantis. Susiduriama su šimtais naujų klausimų: kaip tai sustabdyti? Anksčiau kandidatai į aukštus valdžios postus girdavosi, kad pažabos narkomaniją. Ką jie sakys dabar - „Mes nutildysime ausinukus"? Ar bent įsivaizduojame, kokie gali kilti narkomafijozų karai dėl įtakos virtualioje erdvėje? Kaip tai kontroliuoti - iš kur policininkas žinos, ar paauglys per ausinuką klauso Justino Bieberio, ar svaiginasi virtualiu kokainu? Koks šių narkotikų maksimalus poveikis - ar galima perdozuoti? Kas bus, kai taps madinga rūkyti tikrą marihuaną ir tuo pačiu metu klausytis jos per ausines? Į šiuos klausimus dar nėra atsakymų.

OLEGAS LAPINAS: JIE PAVOJINGI JAUTRIEMS ŽMONĖMS
Panele.lt kreipėsi į psichoterapeutą Olegą Lapiną, kad šis paaiškintų, ar skaitmeniniai narkotikai kelia realų pavojų.

„Tokie „narkotikai" gali paveikti ir priklausomybę sukelti tik itin jautriems žmonėms.

Tikrieji narkotikai, atsidūrę žmogaus organizme, per kraują tiesiogiai patenka į smegenų zoną, susijusią su malonumų, pojūčių sfera, jų kelias - tiesioginis: tiesiai į smegenų centrą. Todėl jie veiks kiekvieną žmogų.

Skaitmeniniai narkotikai, prieš patekdami į pojučių centrą smegenyse, turi pereiti klausos centrus. Dėl netiesioginio patekimo į smegenis jų poveikis labai žymiai susilpnėja - pajusti stiprų realų fizinį poveikį, kaip nuo tikrų narkotikų (juokas, nerimas, baimė, stiprus malonumas, net orgazmas) gali tik jautrūs asmenys. Skirtumas maždaug toks pat, kaip liesti tikrą moterį ir matyti ją pro langą.

Tačiau kitas skaitmeninių narkotikų aspektas - įtaiga. Jaunas žmogus žino, kad kažkoks audio įrašas yra narkotikas. Viskas - jei jis žino, kad tai stimuliatorius, vadinasi jį ir stimuliuos tie garsai. Net jei iš tiesų tai tėra vibruojančio daikto garso įrašas ar kitas triukšmas. Placebo efektas turi didžiulės reikšmės.

Pavojingi tokie narkotikai gali būti dėl to, kad žingeidus paauglys, „paragavęs" skaitmeninių narkotikų, kurie, beje, ir vadinasi „LSD efektas", „Marihuanos efektas" ir pan., gali užsimanyti tikrų psichotropinių medžiagų, kurie turi kur kas rimtesnes pasekmes".

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0686
* © xneox.com