*

Bomžas, kurį išlaiko Lietuvos žvaigždės ir turtuoliai


* panele.lt [YourLiGhT]

Povilas Mockus (52) neturi darbo, namų ir kairės kojos. Užtat gali pasigirti 4 katėmis, 30 degu peliukų ir įtakingais rėmėjais: Brazausku, Pareigyte, Jasaičiu, Jagelavičiūte...3 valandos autobuse Šiauliai - Vilnius, 5 minutės taksi automobilyje, ir Povilo invalido vežimėlis jau darda sostinės Gedimino prospektu. Nusiprausęs, švariai nusiskutęs ir išsikvėpinęs vyras nemiegos dvi paras. Per jas uždirbs mažiausiai 500 litų.Dieną Povilas pradeda paprastai - prie "Maximos". Bet žmonės ten šykštūs, pikti. Kliūva jiems tarpduryje sėdintis bomžas, nes viena ranka išmaldos prašo, o kita SMS žinutes rašo. Ir mobiliakas dar ne pats prasčiausias! Vienas koja pastuma, kitas susirasti darbą siūlo. Jei pasiseka, delne atsiranda pora litų.Išmaldos prašytojas visada su pirštinėm. Jos dengia ne juodus nagus, o tatuiruotes, kurios nusėjo beveik visą kūną. Tokiam pasigražinimui laiko būta nemažai - 29 metai kalėjime. Bet apie tai vėliau.


Ryte skurdas, bet vakare prabanga

Povilas labai laukia vakaro. Tada lažas prie "Maximos" virs elitiniu darbu prie Vilniaus įžymybių pamėgto klubo "Absento fėjos". Sako, tu ne elitas, jei ten nesilankai ir negali sau leisti prabangių išgėrimų: "Mojito" - 28 litai, buteliukas vandens - 10 litų. Brangoka, bet verta, jei nori pamatyti gyvą Gelažniką, Petruškevičių ar Jagelavičiūtę. Tiesa, pinigai dar ne viskas. Jeigu apsaugininkams nepatiks tavo veidas, galėsi pabučiuoti durų rankeną ir vakarą baigti ne elito būryje, o kitame bare su neįžymiais prasčiokais.Šitaip žemintis Povilui niekad netenka. Nors į "Fėjas" jo ir neįleidžia (kas gi būtų, jei bomžas ir Petruškevičius šalia sėdėtų?), prie klubo vyrukas jau keletą metų turi specialiai jam rezervuotą darbo vietelę. Vos tik ją užima, nespėja sveikintis: Pareigytė apkabina, Skaisgirys ranką spaudžia, Donata Virbilaitė ant peties paverkia. Povilas žinomiems draugams šypsosi sukandęs dantis- kad protezai neiškristų - ir dėkoja už aukas: 100 litų, 200 litų, 50 eurų...


Žvaigždžių nuodėmklausys

Mūsų herojų patartumėm samdyti bulvarinės spaudos žurnalistams ir kažin kur naktimis besivalkiojančių įžymių vyrukų žmonoms. Jis žino, kas su kuo ateina ir išeina, kaip dažnai prisigeria ar automobilyje uosto kokainą. Gatvių uždarbiautojo mobiliajame telefone įvesti mylimiausių garsenybių numeriai, o atmintyje - šimtai muštynių, ne visai legalių bučinukų, apsivėmimų ir kitokių dalykėlių, kurių įžymybės veikiausiai nenorėtų pamatyti televizijos ekranuose ar internete.Kai neprašo išmaldos, Povilas dieną naktį žiūri televizorių. Bet nesurežisuotos scenos prie "Absento fėjų" daug įdomesnės. Nepatinka jam makiažu dengti veidai ir dirbtinės šypsenos. Sako, visas žvaigždes jau seniausiai perkando ir gerai žino, kas nuoširdus žmogus, o kas - tik talentingas apsimetėlis. Taip pat žino daugelio "Absento fėjų" lankytojų piniginės storį ir dosnumo laipsnį.


Geri žmonės pagal Povilą Mockų

"Mikutavičius Marijonas. Labai geras žmogus, labai paprastas. Kai tik susitinkam, ar prie „Absento fėjų", ar šiaip centre, visada pasisveikina, apkabina, kaip laikausi, paklausia. Labai malonus".

"Laimutis Pinkevičius. Auksinis žmogus".

"Rolandas Skaisgirys. Visada padės, kai tik galės".

"Pareigytė Nijolė. Aš einu iš proto dėl Nelės. Labai faina ir labai paprasta. Ateina, visąlaik į žanduką pabučiuoja, apkabina. Pareigytė su Kalėdom, va, SMS žinute pasveikino: „Labukas. Ačiū, kad niekada manęs nepamiršti. Ačiū už palaikymą. Tau norėčiau palinkėti stiprios sveikatos ir kad viskas būtų gerai".

"Edita Užaitė. „Kristina", - šaukiau, kai pamačiau. O jinai sako: „Aš ne Kristina". „Tave pagal filmą vadinu", - atsakiau. Kaip juokėmės, kaip juokėmės".

"Dainininkė Laisva su Donata Virbalaite. Fainos labai. Visada padės, paklaus, ar turiu pinigų. Supranta, kad krizė visur, ir mato, kad negeriu. Sako: „Mes žinom, kad tu negeri, kad neprageri".

"Daniel Polski. Padėjo man kojos protezą įsigyt, 125 litus davė".

"Brazauskienės sūnus Ernestas. Visąlaik duoda. Ir jis man padarys elektroniniu būdu valdomą vežimėlį. Man gi sunku, rankas pakerta. Be to, ir ta likusi koja atsisako".

"Simas Jasaitis. Puikus žmogus. Man 200 litų buvo davęs. Per krepšį už jį sergu. Nesvarbu, koks jis kitiems būna, svarbu, man geras".

"Agnė, labai norėčiau pabrėžt, Jagelavičiūtė. Auksinis žmogus. Neturėjau geresnių rūbų, tai ji man su Marium Gelažniku tik bum 100 litų vertės kuponą rūbams pirkti. Ir nusipirkau. Bliuzoną tokį, dvi futbolkes. Bet seniai čia buvo. Bliuzoną jau suplėšiau, nes baltą pirkau - durnai padariau".

"Brazauskas Algirdas. Kada tik prašiau, daug padėjo. Jisai turbūt nežino, kam aš prašau tų pinigų, bet vis tiek duoda".

"Žvagulis. Kokį televizijoj rodo, toks ir gyvenime. Visada sustos, pakalbės".

"Raimundas Šilanskas, anekdotų karalius. "Stoty susitikom, pradėjom kalbėt. Tas greitai piniginę išsitraukė, 50 litų davė, nors pirmą kartą mane matė".


Blogi žmonės pagal Povilą Mockų

"Zvonkė. Nesuprantu, kodėl ji tuos kailinius laimėjo (nugalėjusi TV3 projekte "Rožių kerai", Natalija dovanų gavo kailinius)? Geriau jau Pareigytei būtų davę. Ta Zvonkė tokia jau žvaigždė neišpasakyta. Jinai man šlykšti. Net nesisveikina. Gal jai per žema? Vienąkart pasisveikinau pirmas. Ne dėl to, kad lindau į akis, o šiaip norėjau mandagus būti, o jinai tik tylėjo galvą iškėlus".

"Mantas Petruškevičius. Pats kaip valkata apsirengęs. Ar čia stilisto apranga? Dabar toks šlykštus jis! Man Petruškevičius visai patiko, kol nesužinojau, kas jis toks yra. Per dantį traukia moteris savo laidoj... Jį per teliką visi mato vienokį, o aš tai kitokį. Su kuo bučiuojasi ir panašiai...".

"Mundis. Labai man nepatinka. Jau taip nusišnekėjo per tuos "Rožių kerus", kad net gyvą sutikus žiūrėt nesinori".

"Zuokas. Čia tai svolačius! Prašiau pinigų, o tas įkišo kortelę, kur benamių maitinimui, miegojimui. Paėmiau ir išmečiau. Kam jinai man reikalinga? Visai negerbia žmogaus".


Kas yra kas prie "Absento fėjų"

Apie Nijolę Pareigytę: "Jinai su Jomantu draugauja. Bet aš, kai tik sužinojau, Nilkai žinutę parašiau: "tu su juo ilgai nebūsi". (Kodėl taip išpranašavot?) Man to Jomanto elgesys labai nepatiko, toksai šaltas".

Apie Zvonkus: "Deivydas Zvonkus anksčiau labai dažnai į "Fėjas" vaikščiodavo, bet dabar jau seniai nemačiau - nebeateina kažkodėl po to išprietvartavimo skandalo. (O Zvonkus visada su Zvonke ateidavo?) (Povilas papurto galvą) Aš visąlaik galvojau, kodėl neturiu kameros. Oi, privaryčiau ten vaizdų visiems. (Kokių vaizdų?) Kaip Mundis mušasi... Ai, gal nesakysiu, paskui nedraugaus nieks su manim".

Apie Astą Valentaitę: "Įdomu, Valentaitė išsiskyrė su tuo Pinkevičium ar ne? Kartu į "Fėjas" vis ateina.
Daniel Polski, pinigai ir protezas

(Kuri žvaigždė dosniausia?) Visi dosnūs. Kiekvienas padeda pagal galimybes. Vieną dieną gali šimtą litų duot, kitą - išvis neduot. Svarbiausia būti neabejingam mano gyvenimui. Ar man vieną centą duoda, ar 500 litų, visiems tą patį ačiū pasakau. Dukart gyvenime esu gavęs šimtą dolerių, keletą sykių - 500 litų, po 200 litų - daug kartų, po 100 - tai ten iš viso.Beje, labai norėčiau padėkot Daniel Polski (Gabana iš "Pildyk" reklamos). (Ką jis tokio padarė?) Padėjo kojos protezą įsigyt, pinigų davė. Tik aš to protezo nenešioju. Kai susitikom, klausė, ar neapgavau. Bet aš neapgavau. Va, jums parodysiu: turiu protezą, tik man sunku su juo vaikščioti. Vis tiek jau metuose esu, viršsvoris pradėjo augti, kojos nepajudinu, dūstu. Bet turiu protezą ir žinau, kad į karstą atsigulsiu su abiem kojom. Dėka Danieliaus jį nusipirkau. (Kiek kainavo?) Protezui aš taupiau. Neužteko 125 litų. "


Kvepiantis bomžas važinėja taksi

Povilas gyvena Liolių senelių namuose, netoli Kelmės. Po savaitgalio Vilniuje grįžta visiškai išsekęs. Nusirengia šventinius drabužius, atidengdamas savo tatuiruotą pilvą, ir krenta į lovą.

(Tai kur miegat visą savaitgalį?) "Nemiegu iš viso. Kas čia yra dvi paras nemiegoti? Kai matai, kad žmonės pinigų duoda, miegas iš viso neima. (Nenuobodu taip sėdėt valandų valandas?) Nuobodu man tik su valkatom narkomanais bendrauti, prie "Absento fėjų" visai nenuobodu. Tik šį savaitgalį šalta pasidarė, labai sunku. (Kaip jūs vežimėliu nuo tų „Absento fėjų" iki stoties nuvažiuojat?) Taksi. Gi visi taksistai jau pažįstami. (Tai gal nemokamai paveža?) Ne... Visada susimoku. Baigiu darbą prie "Fėjų", sėdu į taksi, tada autobusu namo grįžtu. Taksistai - mano draugai.Ir su "Absento fėjų" apsauginiais gerai sutariu. Jie mato, kad nevalkatauju. Ten neprileidžia narkomanų prasmirdusių. O nuo manęs niekada nesmirda. Aš neapiplyšęs, visada nusiskutęs. Man bomžai nuolat sako: „Tu geriau apsirengęs negu mes". Nu, aš, aišku, galiu ir blogai apsirengt. Bet ar bus žmonėm maloniau prieit? Jeigu smirdėčiau, esu įsitikinęs, nei Marijonas neapkabintų, nei Nelė. Ir kalbėtų per atstumą. Aš prieš išvažiuodamas visada pasikvėpinu. Va, mano kvepalai kainavo 48 litus. Brangūs. Normaliai atrodau, todėl manęs iš niekur nevaro. Nieko blogo nedarau. Nėra tokių įstatymų, kurie draustų žmogui prašyt. Aš nieko neverčiu man duot. Nė vieno žmogaus nesu užkabinęs. Kada buvau narkomanas, jo, prašiau. Dabar atsimenu - net šlykštu: prieinu, prašau prasmirdęs visas prakaitu".


29 metai kalėjime, nupjauta koja ir kiti nemalonumai

Sekmadienio vakaras, Kelmės rajonas, Lioliai. Pirma sutikta moteris parodė kelią pas visame kaime žinomą Povilą Mockų, ką tik grįžusį iš pelningo savaitgalio Vilniuje. Prie durų pasitiko Teresė - Povilo pagalbininkė. Siaurais koridoriukais nuvedė į herojaus kambarį.

Kambarys mažutis, gal 8 kvadratiniai metrai. Ten telpa lova, televizorius, pora spintų, 4 katinai, apie 30 degu peliukų (tikslaus skaičiaus nežino ir pats Povilas).

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0595
* © xneox.com