*

Depresiją gydys elektrošoku


* delfi.lt [Sondra]

Elektrošoko terapija pripažinta veiksmingu metodu, gydant stiprią depresiją. Elektrošokas tarsi išjungia ypatingai aktyvius junginius tarp atskirų smegenų sričių, išsiaiškino Aberdino universiteto mokslininkai.

Kaip informuoja BBC, taikant minėtą metodą, prie smilkinių pridedami elektrodai ir leidžiama elektros srovė. Šis metodas taikomas nuo ketvirto dešimtmečio. Jo tikslas – atkurti smegenų cheminį balansą. Naujausi tyrimai rodo – elektros srovė sumažina smegenų sričių, atsakingų už nuotaiką, dėmesio koncentravimą ir mąstymą, junginių aktyvumą.

Specialistų teigimu, tai gydo depresiją. Jie padarė tokią išvadą, ištyrę devynių sunkia depresija sergančių pacientų galvos smegenų magnetinio rezonanso tyrimus. Smegenų tyrimą atliko prieš ir po terapijos.

Tyrimo vadovas Ianas Reedas įsitikinęs: „Nepaisant terapijos nevienareikšmiškumo, ji vienareikšmiškai veikia. Tai vienas iš efektyviausių metodų – 75 – 85 proc. pacientų simptomai išnyksta.“
Šiuo metu mokslininkai stebi pacientus. Jie nori išsiaiškinti, ar terapijos poveikis grįžtamas. Gali būti, kad laikui bėgant junginių aktyvumas atsinaujins ir vėl pasireikš depresijos simptomai.


1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0069
* © xneox.com