*

Harvardas ir MTI skelbia nemokamus kursus internete


* itnaujienos.lt [YourLiGhT]

Harvardo universitetas ir Masačiusetso technologijų institutas (MTI) suvienijo jėgas projekte „edX“. Naujosios partnerystės rezultatas – nemokami universitetų kursai internete.

MTI savarankiškas studijas internete pasiūlė dar šių metų kovą ir susilaukė nemažai dėmesio. Į „Elektros grandinių ir elektronikos“ kursus užsirašė daugiau nei 12 tūkst. studentų, egzaminą išlaikė – 10 tūkst. Nors oficialių atestatų pabaigę kursus studentai negavo, visiems buvo suteikiamas atestacijos pažymėjimas. Tokia pati studentų rezultatų įvertinimo praktika išliks ir „edX“ studijų projekte.

Interneto kursuose studentams yra siūlomos paskaitos vaizdo klipuose, integruoti pasiekimų įvertinimo testai, operatyvus atgalinis ryšys iš dėstytojų. Paslaugos studentams greitai vystosi, didėja jų įvairovė, bet „edX“ projektas vis dar yra eksperimentinėje fazėje.

Tikimasi, kad pirmosios nemokamos studijų programos „edX“ studentams bus apsiūlytos dar šių metų rudenį. Abu universitetai investavo į projektą po 30mln. JAV dolerių. Savo studentams „edX“ ne vien techninių, bet ir humanitarinių mokslų kursus.

Kursai internete greitai populiarėja ir naujasis „edX“ projektas jau turi bręstantį konkurentą: elitiniai Stenfordo, Princtono, Mičigano ir Pensilvanijos universitetai taip pat paskelbė apie savo planus vienytis ir siūlyti savarankiškų studijų galimybę internete.

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0252
* © xneox.com