*

Lavašas – stebuklinga Armėnijos duona


* alfa.lt [poisONn]

Armėnijoje lavašas – pats svarbiausias. Pasaulį užkariavęs ir įvairių tautų pripažintas armėnų stebuklas – naminis lavašas – yra tikra brangenybė! Jis plonas kaip popieriaus lapas, bet kartu sluoksniuotas, o kiekvienas jo sluoksnis plonesnis už Jūsų mylimojo plauką. Jis švelnus kaip kūdikėlio odelė. Jis neišpasakytai skanus ir sotus. Jis pasakiškas su armėnišku sūriu ir aromatinėmis kalnų žolelėmis. Jis puikiai tinka prie kiekvieno patiekalo.

Sūrokas lavašas – puiki užkanda prie degtinės, jis nepamainomas prie vyno, būtinas prie gero lietuviško alaus. Jis nedžiūna: net po pusmečio galima lavašą apšlakstyti vandeniu, uždengti marle ir... po pusvalandžio jis bus šviežias. Todėl armėnai lavašą perka net atsargai.

Armėnijoje lavašas vyrauja tarp maisto produktų. Norint pagaminti tikrą naminį lavašą, reikia turėti specialaus malimo padidėjusio glitumo kvietinių miltų. Ir nors lavašo kepimo technologija per šešis tūkstančius metų nieko nepasikeitė, autentišką naminį, ploną, sluoksniuotą, vos jaučiamai sūroką, burnoje tirpstantį lavašą gali iškepti tik aukščiausio lygio kepėjai specialistai.

Tiesa, Lietuvos maisto produktų parduotuvėse tikro lavašo nė su žiburiu nerasite, o tai, kas parduodama su lavašo etikete, yra tik nepavykęs paplotis, erzaclavašas.

Kad vasarą negaištumėte laiko maisto gamybai, neeikvotumėte daug elektros energijos ir vandens ruošdami valgius ir plaudami indus, bent per atostogas iš ryto ant lavašo uždėkite sūrio, bazilikų, peletrūnų, kalendrų, krapų, susukite ir pusryčiai paruošti, kurie neatsibos per visas atostogas.

Pietums ant lavašo kraukite viską, ką mėgstate, nepamirškite dėti daug salotų lapų, svogūnlaiškių, agurkų, pomidorų.

Vakarienei įsukite į lavašą uogų, vaisių, pašlakstykite medumi arba net jogurtu – jums nepakenks, bet vaikeliams jogurto geriau neduokite – sukelia alerginių susirgimų.

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* Gen. time: 0.0441
* © xneox.com