*

„Mes – idiotų karta. Telefonai protingi, o žmonės kvaili“


* technologijos.lt [Dolitlis]

Įnikę į išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir įvairiausias programėles žmonės vis mažiau bendrauja tarpusavyje. Tuo susirūpinęs amerikietis Gary Turk sukūrė socialinį filmuką „Look up“, kuriuo bando atkreipti žmonių dėmesį į priklausomybę nuo išmaniųjų technologijų ir socialinių tinklų.

Šis prieš kiek daugiau nei savaitę „YouTube“ tinkle paviešintas filmukas peržiūrėtas jau 20,7 mln. kartų ir kasdien juo dalijasi tūkstančiai įvairiausių socialinių tinklų vartotojų. Ironiška tai, kad filmukas kaip tik ragina žmones mažiau laiko praleisti įlindus į išmaniuosius telefonus bei atsigręžti į natūralų bendravimą.

Pamokomojo filmuko kūrėjas Gary Turk bando atkreipti dėmesį, kad apsikrovę išmaniaisiais telefonais, planšetiniais kompiuteriais ir įvairiausiomis programėlėmis žmonės vis mažiau bendrauja vieni su kitais.

Ši mintis bandoma perteikti per gražią meilės istoriją, kuri būtų galėjusi užsimegzti tarp dviejų jaunuolių: reikiamo adreso ieškantis vaikinas paprašo pro šalį einančios merginos pagalbos ir taip jiedu susipažįsta, įsimyli vienas kitą, vėliau nutaria tuoktis, įsigyja pirmąjį namą, susilaukia vaikų, anūkų, o senatvėje moteris pasidžiaugia, kad jai labai pasisekė, jog tą dieną prieš daug metų ją gatvėje sustabdė pasiklydęs vaikinas.

Vėliau parodomas ir kitas istorijos variantas: tas pats vaikinas reikiamo adreso ieško įsmeigęs akis į navigacinę programėlę išmaniajame telefone ir nė nepastebi pro šalį praeinančios merginos.

Tai tik vienas pavyzdys galimo scenarijaus, kurį žmonės gali pražiopsoti žiūrėdami į kažkokį prietaisą vietoj to, kad būtų dažniau pakėlę akis ir gyventų tikrą gyvenimą.

„Mes esame idiotų karta: telefonai protingi, o žmonės kvaili“, – šių dienų ironiją įžvelgia Gary Turkas.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=Z7dLU6fk9QY

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0181
* © xneox.com