*

Norite privatumo svetainėje „Facebook“? Štai jums keletas patarimų


* itzinios.lt [FakeDeath]

Praėjusią savaitę „Facebook“ pritraukė savo vartotojų dėmesį, siūlydama peržiūrėti ir atnaujinti privatumo nustatymus. Pasirodydavo pranešimas, leidžiantis atidėti nustatymus, tačiau galiausiai „Facebook“ atsisakė šio mygtuko ir privertė vartotojus atnaujinti nustatymus. Tik tai padarę vartotojai galėjo toliau naudotis svetaine. Priėmus „Facebook“ rekomendacijas ir atnaujinus privatumo nustatymus, vartotojai gavo daugiau informacijos apie tai, kas pasiekiama viešai. Tuo pačiu metu „Facebook“ leido vartotojams labiau kontroliuoti privatumą – daugiau, nei leidžiama pagrindiniuose socialiniuose tinkluose. Taigi, jei jūs norite būti mažiau matomas, tačiau vis dar norite likti svetainėje „Facebook“, pateikiamas sąrašas dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

1. Dalį jūsų informacijos gali matyti bet kas.

Visi gali matyti jūsų vardą, profilio nuotrauką bei darboviečių ir mokyklų tinklus, kuriems jūs priklausote. Tas pats ir su puslapiais, kurių gerbėjas esate. Jeigu nerimaujate, kad potencialus darbdavys gali sužinoti apie keistą dievaitį ar netradicines politines pažiūras, stenkitės netapti tokių grupių gerbėjais. Negalima nurodyti „Facebook“, kad nenorite, jog ši informacija būtų vieša. Jūsų lytis ir dabartinis miestas taip pat matomas visiems. Jūs galite nuimti varnelę „Rodyti mano lytį profilyje“, kai redaguojate savo profilį, o miesto laukelį galite palikti tuščią.

2. Jūsų draugų sąrašas taip pat gali būti viešas.

Jūsų draugų sąrašą „Facebook“ pateikia viešai. Privatumo šalininkai nerimauja, kad iš jo daug ką galima sužinoti apie žmogų – netgi jo seksualinę orientaciją. Tačiau yra galimybė sąrašą paslėpti. Nueikite į profilio puslapį ir nuspauskite mažą mėlyną pieštuko piktogramą, esančią draugų dėžutės viršaus dešinėje pusėje. Nuimkite varnelę nuo „Rodyti draugų sąrašą visiems“. Net ir padarius tai, jūsų draugai galės matyti pilną sąrašą.

3. Jūs galite paslėpti save nuo internetinių paieškų.

„Facebook“ privatumo nustatymo puslapyje yra skiltis „Paieška“, kuri pasiekiama viršutiniame dešiniajame interneto svetainės kampe „Nustatymai“. Jeigu nuspausite mygtuką „Leisti“, esantį greta „Viešos paieškos rezultatai“, tai informacija, kuri pateikiama „Facebook“ svetainėje, bus viešai prieinama (tai apima nuotraukas, gerbėjų puslapius ir draugų sąrašą). Visa tai bus matoma, kai bus vykdoma paieška per tokias paieškos sistemas kaip „Google“. Informacija, kurios prieigą apribosite, bus nematoma. Tai naudinga, jei nenorite, kad žmonės, su kuriais nebendraujate, ar potencialūs darbdaviai jūsų nerastų „Facebook“ svetainėje. Be to, galima nustatyti, kad jūsų nerastų net ir tie žmonės, kurie prisiregistravę prie „Facebook“. Tai naudinga, jei manote, jog jūs jau turite visus draugus, kurių jums reikia.

4. Saugokitės trečiųjų šalių programų.

Viktorinos ir žaidimai yra linksmi dalykai, tačiau kaskart jūs suteikiate prieigą prie savo profilio informacijos. Taip yra net ir tada, kai ji prieinama tik jūsų draugams. Be to, programai jūs leidžiate gauti informaciją apie jūsų draugus. Skiltyje „Programos nustatymai“ „Facebook“ pateikia sąrašą visų programų, kuriomis naudojatės. Jei nebenorite turėti prieigos prie „Kuri auksinė mergaitė jūs esate?“, jūs galite visuomet pašalinti programą. Programos, kurias naudojate nuolat, gali likti sąraše. Pasirinkę privatumo nustatymo puslapyje „Programos ir svetainės“, jūs galite redaguoti informaciją, leidžiančią draugams matyti jūsų gimtadienį, nuotraukas bei kitą specifinę informaciją. Atsiminkite, jog programos turi prieigą prie viešai prieinamos informacijos. Saugumo kompanija „Sophos“ rekomenduoja vartotojams nustatyti saugumo nustatymus dviems „Facebook“ populiarioms programoms.

5. Eikite per draugų sąrašą.

Vidutinis „Facebook“ vartotojas turi 130 draugų. Tačiau dauguma žmonių bendrauja su žymiai mažesne žmonių grupe, komentuodami būsenos atnaujinimus, nuotraukas bei nuorodas. Taigi, retkarčiais reikėtų peržiūrėti draugų sąrašą ir nuspręsti, kas gali matyti jūsų būsenos pranešimus, atostogų nuotraukas ir linksmas nuorodas, o kas – ne. Nejauskite įsipareigojimo visus pridėti į savo draugų sąrašą, net jei draugas jums tai pasiūlo pirmas. Profesiniams pažįstamiems pasiūlykite „LinkedIn“ profilį. Kai kurios darbovietės ir mokyklos net turi taisykles dėl „Facebook“ sąveikos tarp viršininkų ir darbuotojų ar moksleivių ir mokytojų.

6. Sukurkite individualizuotas draugų grupes.

Jei turite daug draugų, surūšiuokite juos. Pagalvokite apie grupes žmonių, su kuriais jūs bendraujate realiame gyvenime – bendradarbiai, universiteto draugai, panelės, močiutė ir senelis – bei sukurkite pagal tai grupes. Nueikite į „Visi draugai“ ir nuspauskite mygtuką „Sukurti naują sąrašą“. Tada nuspręskite, kuri jūsų profilio informacija, būsenos pranešimai ir nuotraukos gali būti matomi šiems žmonėms. Arba tiesiog sukurkite apribotą sąrašą savo pažįstamiems ar tolimiems giminaičiams.

7. Nustatykite savo būsenos pranešimus.

Įveskite „Aš alkanas“ į savo būsenos atnaujinimo lauką. Tuomet nuspauskite mažą spynos piktogramą. Jums pasirodys privatumo kontrolės pranešimas, leidžiantis leisti arba apriboti prieigą prie šio pranešimo. Jeigu norite, jūs galite jį paslėpti nuo visų – tereikia pasirinkti „Tik man“. Nuspauskite „Išsaugoti nustatymus“. Pakartokite tai su kiekvienu pranešimu ar sukurkite numatytus parametrus šiems atnaujinimams.

8. Praneškite savo draugams, kad turite nustatęs ribas.

Daugelis iš mūsų pabudę sekmadienio ryte matome, jog mūsų draugai paskelbė nuotraukų iš vakarėlio, kurį mes norime pamiršti. Greičiausiai jie daro tai ne dėl to, jog norėtų suerzinti mus. Jie gal net nežino, kad mes nenorime, jog šios nuotraukos būtų paskelbtos. Tiesiog pakeiskite savo nuotraukoms privatumo nustatymus. Tačiau jei jūsų draugai pradės žymėti nuotraukas, paprašykite prieš tai darant atsiklausti jūsų.

9. Niekada nesitikėkite, kad jūsų informacija visiškai privati.

Net ir labiausiai techniką išmanantys žmonės negali to užtikrinti. Kaltinančios tekstinės žinutės, nenorimos nuotraukos ar pikti būsenos pranešimai apie darbą gali išplisti.

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0298
* © xneox.com