*

Pirmoji 3D spausdintuvu sukurtos kaukolės operacija buvo sėkminga – pacientė jaučiasi puikiai


* Elektronika.lt [sonyzz]

Į 3D spausdintuvu pagamintų žmogaus kūno dalių sąrašą, kurį sudaro pirštai, rankos, akių protezai ir žandikauliai, dabar gali būti įtraukta ir visa žmogaus kaukolė.

Plastikinė kaukolė buvo sukurta Australijos įmonės ir įdėta olandei Utrechto medicinos centro universitete Olandijoje. 23 valandas trukusi operacija vyko prieš tris mėnesius ir „Dutch News“ neseniai pranešė, kad pacientui kaukolė visiškai prigijo, rašo cnet.com.

„Pacientė yra visiškai sveika, ji eina į darbą ir dabar jau beveik neįmanoma pamatyti, kad jai kada nors buvo daryta operacija“, – rašė neurologas Benas Verweijus. Dėl itin retų komplikuotų aplinkybių, moters kaukolė buvo tris kartus plonesnė nei normali. Sumažėjusi kauklė ėmė spausti moters smegenis, o tai lėmė galvos skausmą ir regėjimo netekimą.

„Anksčiau implantai buvo gaminami ranka, operacinėje buvo naudojama tam tikra cemento rūšis, kuri toli gražu nebuvo ideali. O su 3D spausdintuvu galima pagaminti beveik idealią kaukolę. Ji ne tik gražiau atrodo, tačiau su šia kaukole smegenys funkcionuoja kur kas geriau nei taikant senąjį metodą“, – „Dutch News“ sakė B. Verweijus.

Iki šiol ne kartą darytos operacijos, kurių metu pacientų kaukolės dalys būdavo pakeistos žmonėms. Tačiau olandų medikų operacija, kurios metu moteriai pakeista visa kaukolė, buvo pirmoji.

https://www.youtube.com/watch?v=IXcz3OdHSHk

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0191
* © xneox.com