*

Bendraamžių žiauriai sumuštai penkiolikmetei buvo ne kartą grasinta


* Alfa.lt [neo]

Antradienį Kauno policija oficialiai išplatino pranešimą apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus nepilnametės sumušimo. Egzekucijos vaizdo įrašas buvo išplatintas internete.

Kaip informuoja Kauno policija, nustatyta, kad egzekucija vyko liepos viduryje Kauno lėlių teatro kiemelyje. Pareigūnai iš vaizdo įrašo nustatė nukentėjusios nepilnametės tapatybę – tai vienos miesto gimnazijos dešimtokė. Vėliau ji buvo apklausta. Iki šiol į policiją nesikreipusiai penkiolikmetei paskirta teismo medicinos ekspertizė sužalojimo laipsniui nustatyti. Pasak tyrėjos, nukentėjusioji teigė bijojusi keršto, po egzekucijos jai ne kartą buvo grasinta.

Pradėję tyrimą, pareigūnai netrukus nustatė ir sulaikė dvi įtariamas šešiolikmetes, kurioms pareikšti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Dešimtokė ir devintokė neneigia dalyvavusios nusikalstamoje veikoje ir bando paaiškinti savo žiauraus elgesio motyvus. Abi merginos buvo sulaikytos, apklaustos ir paleistos. Joms skirtos kitos kardomosios priemonės.

Pareigūnai nustatė ir apklausė šešiolikos metų vaikiną, filmavusį nusikaltimą. Dešimtokas nuoširdžiai gailisi ir tikina internete vaizdo medžiagos neplatinęs, tik persiuntęs ją per „skype“ keliems savo draugams.

Tyrimą atliekantys pareigūnai turi duomenų apie kitas nusikalstamoje veikoje dalyvavusias nepilnametes, kurios greičiausiai baudžiamosios atsakomybės išvengs, nes nėra nusikaltimo subjektai. Tai reiškia, kad tuo metu, kai vyko egzekucija, joms dar nebuvo 14 m.

Alfa.lt jau skelbė, kad gavo skaitytojų informaciją apie internete platinamą vaizdo įrašą. Jame matyti, kaip kelios merginos žiauriai muša savo bendraamžę. Savo aukai aplinkui šokinėjančios paauglės spardo į veidą, ją daužo kumščiais, tampo už plaukų po grindinį. Už kadro girdėti ir vaikinų balsai, tačiau jie į merginų susidorojimą su paaugle nesikiša.

Mušama paauglė nesipriešina, tik klūpi ant kelių priešais savo budeles arba tyliai kenčia susirietusi į kamuoliuką.

Informacijai apie vaizdo įrašą patekus į žiniasklaidą, jis dingo iš internetinės svetainės, kurioje buvo skelbiamas. Tačiau internautai spėjo pasidaryti jo kopijų.

Vaizdo įrašą iš Policijos departamento gavusi Kauno policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurį pavesta atlikti Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus darbuotojams.

Alfa.lt paskelbus informaciją apie šį tyrimą, internete platinamą vaizdo įrašą matę internautai savo komentaruose greitai pranešė atpažinę žiauriame susidorojime dalyvavusias paaugles. Pasak komentatorių, merginų gauja miesto centre nebaudžiama siautėjo jau senokai, nuo paauglių buvo nukentėjusi ne viena jų bendraamžė. Antradienį ir policija patvirtino turinti tokios informacijos. Pareigūnai prašo atsiliepti nuo šios nepilnamečių gaujos nukentėjusius asmenis. Į Kauno policiją galima skambinti visą parą tel. 303 680 arba 02, 112, arba tyrėjams 303 440.

Nors policija beveik savaitę nekomentavo atliekamo tyrimo, kai kurie pareigūnai Alfa.lt žurnalistui neoficialiai prisipažino įdėmiai skaitę internetinių komentatorių pasisakymus ir juose radę tyrimui reikalingos operatyvinės informacijos. Komentatoriai savo pasisakymuose net buvo nurodę, kuriose pažinčių svetainėse galima rasti žiauriu elgesiu įtariamų merginų anketas. Po kiek laiko anketos iš interneto dingo.

Žiauriu susidorojimu su bendraamže įtariamos merginos buvo greitai nustatytos. Tačiau nukentėjusios paauglės policijai kurį laiką surasti nepavyko. Paaiškėjo, kad po sumušimo ji į pareigūnus nesikreipė, nes bijojo naujo susidorojimo.

Tai jau ne pirmas atvejis Lietuvoje, kai dėl žiaurių smurto vaizdų, išplatintų internete, pradedamas tyrimas.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės patarėjas Egidijus Meilus Alfa.lt ketvirtadienį pasakojo, kad anksčiau tarnyba tyrė panašų atvejį Marijampolėje. Tada paauglių muštynių vaizdai taip pat buvo išplatinti internete. „Atrodo, tapo madinga tokius vaizdus dėti į internetą. Galbūt paaugliai tokiu būdu nori pasirodyti esantys stiprūs. Tik jie nesuvokia, kad patiems teks atsakyti už smurtą", – kalbėjo E. Meilus.

Dėl šio įvykio taip pat yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, jis dar nesibaigęs.

Pasak patarėjo, nepilnamečių smurtas – didelė visuomenės problema. Yra sukurtos specialios programos, tačiau apie jų rezultatus kalbėti dar anksti.

Panašūs vaizdai jau ne kartą šiurpino Lietuvą. Populiariose interneto svetainėse, kuriose leidžiama publikuoti vaizdo įrašus, pilna vaizdų iš Lietuvos su paauglių muštynėmis. Prieš kelis mėnesius skandalas kilo dėl internete išplatinto vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip girtas vyriškis daužo moterį. „Kaimo ereliu“ pavadintą vyriškį policija surado Šilutės rajone.

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0738
* © xneox.com