*

Buvusiai mylimajai „padovanojo“ greituosius kreditus


* delfi.lt [Loganas]

„Reikia uždrausti greitųjų kreditų bendroves, nes turėdamas savo pažįstamo asmens kodą bet kas laisvai gali paimti kreditą“, – įsitikinusi vilnietė Diana S., kurios vardu dabar jau buvęs mylimasis paėmė net penkias paskolas. Tai mergina sužinojo tik tada, kai ją ėmė atakuoti pinigų neatgaunančios greitųjų kreditų bendrovės.

„Buvusiam draugui negaliu atleisti – noriu kuo greičiau jį pamatyti už grotų, nes tai, kaip jis pasielgė su manimi, neatleistina“, – sakė nukentėjusioji mergina. Pirmadienio rytą ji atvyko į Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą, kuriame buvęs Dianos S. 20 metų draugas Rikas Jefišovas kaltinamas pasinaudojęs merginos asmens duomenimis ir paėmęs penkis greituosius kreditus.

Prieš teismą stojo ir 22 metų Erikas Šleinys, kuriam taip pat pateikti kaltinimai.

Tačiau pirmasis teismo posėdis neįvyko – anksčiau Kaišiadoryse gyvenęs R. Jefišovas teisme nepasirodė. „Jis sakė, kad išvažiavo iš Lietuvos ir kad į ją nesiruošia grįžti, tegul jo ieško policija“, – teisme pokalbį su bičiuliu prisiminė E. Šleinys.

Pasak jo, R. Jefišovas esą išvyko į Londoną, kuriame turi draugų. „Jis sakė, kad nenori sėstis į kalėjimą“, – patikino kaltinamojo bičiulis.

Bylą nagrinėjantis teisėjas Miroslavas Gvozdovičius nusprendė kreiptis į pasienio tarnybas – galbūt jų darbuotojai turi duomenų, kad kaltinamasis išskrido iš Lietuvos. „Kol kas teismas nusprendžia kaltinamąjį atvesdinti į kitą posėdį, o jeigu sužinosime, kad jis slapstosi užsienyje, bus sprendžiamas klausimas dėl Europos arešto orderio išdavimo“, – bylos proceso dalyvius informavo teisėjas.

Iki teismo nuosprendžio paskelbimo R. Jefišovui buvo uždrausta išvykti iš šalies be pareigūnų žinios, be to, jis buvo įpareigotas registruotis policijoje. Tiesa, pastarųjų reikalavimų kaltinamasis nevykdė, tai liudija teismui pateikta policijos pažyma.

„Aš netikiu, kad jis išvyko iš Lietuvos“, – po posėdžio sakė nukentėjusioji Diana S.

Mergina pasakojo, kad buvusiam draugui davė savo banko kortelę, kad šis grąžintų jai skolą. „Nieko nepagalvojusi jam atidaviau ir savo prisijungimo prie internetinės bankininkystės duomenis, o jis tada ir paėmė paskolas“, – sakė vilnietė.

Apie bičiulio „pokštą“ mergina sužinojo tik po mėnesio, kai ją ėmė atakuoti greitųjų kreditų bendrovės. „Tada kreipiausi į policiją, nes, pasirodo, kreditus gali paimti bet kas“, – sakė ji. Tyrimo metu mergina sužinojo, kad paimant kreditus dalyvavo ir jos buvusio draugo bičiulis.

Už nusikaltimus, kuriais kaltinami R. Jefišovas ir E. Šleinys, gresia laisvės atėmimo iki šešerių metų bausmė.

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0558
* © xneox.com