*

Į teisiamųjų suolą sėdo keturiolika Panevėžio medikų


* lrytas.lt [Imm0rTaL]

Neteisėta prekyba rusiškais raminamaisiais vaistais į teisiamųjų suolą Panevėžio apygardos teisme atvedė net 14 kaimo vietovėse esančių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų bendruomenės slaugytojų.

Įvairiose Lietuvos vietose gyvenantys medikai Miglutė Liužinienė, Zita Verbickienė, Marija Zabielavičienė, Raimonda Benešiūnienė, Emilija Montrimavičienė, Irena Grybienė, Gintarė Pliūrienė, Zita Rudzevičienė, Danutė Jasiukaitienė, Sonata Bajorienė, Valerija Skirpstūnienė, Nataša Jaskūnienė ir Dainius Užusienis kaltinami neteisėtu labai didelio psichotropinių medžiagų kiekio platinimu.

Panevėžio rajone gyvenantis bendrovės „Rifarma“ rinkodaros vadybininkas 44 metų Virgilijus Norvaiša dar kaltinamas ir vertimusi uždrausta komercine veikla.

Baudžiamosios bylos nagrinėjime vakar teko daryti pertrauką, nes dėl įvairių priežasčių nepasirodė septyni advokatai.

Vieni atostogauja, kiti tuo metu dalyvavo kituose teismo posėdžiuose.

Ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai nustatė, kad prieš ketverius metus V.Norvaiša, kuris laikomas nusikaltimo sumanytoju ir vykdytoju, su bendrininkų grupe sumanė prekiauti medikamentais, tarp jų – ir psichotropinėmis medžiagomis.

Buvo parengtas planas, kaip nelegaliai įgyti, laikyti, gabenti ir platinti labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų per kaimo vietovėse esančias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas.

Aukštąjį medicinos išsilavinimą turintis ir gydytoju anksčiau dirbęs V.Norvaiša, iš nenustatytų asmenų įgijęs labai didelius kiekius psichotropinės medžiagos „Fenazepam“, per tarpininkus siūlydavo ja prekiauti Panevėžio apskrities ir kitų šalies rajonų – Pakruojo, Šakių, Kazlų Rūdos, Jonavos – kaimų ambulatorijose dirbantiems medikams.

D.Užusienis pasakojo, kad jam keliskart skambino V.Norvaiša ir siūlė rusiškų vaistų. Iš pradžių vyras atsisakė, bet vėliau buvo įkalbėtas.

Bendruomenės slaugytojas neneigė, kad prekiavo rusiškais vaistais, bet nesutiko, jog platino psichotropines medžiagas.

Jauniausias vaistų pirkėjas buvo 50-metis, o kiti gerokai vyresni – daugiau kaip 70 metų.

Pirmasis į teisėsaugininkų akiratį pateko Jotainių medicinos punkte dirbantis D.Užusienis. Prieš tai pareigūnai buvo sulaikę vieną vagyste įtariamą moterį, pas kurią per kratą rado draudžiamų vaistų pakuotę.

Rusijoje pagamintais vaistais „Fenazepam“ Lietuvoje draudžiama prekiauti, nors anksčiau jų prekyba buvo leidžiama. Į naujai patvirtintų vaistų sąrašą jie nebuvo įtraukti.

Nustatę, iš kur moteris gavo medikamentų, kriminalistai ėmėsi tyrimo. Sulaikius felčerį paaiškėjo ir daugiau įtariamųjų.

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0226
* © xneox.com