*

Našlė gina mįslingai mirusio vyro garbę


* lrytas.lt [Dolitlis]

Kaunietė buvo priblokšta, kai mirus jos vyrui vos po valandos pasklido žinia, kad jis perdozavo viagros. Našlė įsitikinusi, jog šmeižtu bandoma pridengti žmogžudystę.

Kai išvydau Albiną Beržinskienę, liesą, tvirtai sučiauptomis lūpomis ir su brangiu papuošalu ant kaklo, pirmą akimirką pamaniau, kad regiu aktorę iš filmo „Krikštatėvis”, atskleidusio mafijos gyvenimą.

Tą įspūdį dar labiau sustiprino ponios Albinos žodžiai. Ji ištarė, kad jos vyras Gediminas Beržinskas nujautė mirtį ir dvi paskutines savaites miegodavo su pistoletu lovoje.

Negana to, Beržinskai artimai bendravo su Daktarų šeima, o A.Beržinskienė ir dabar gyvena šalia nusikaltėlių šulu vadinamo Henriko Daktaro motinos.

Abi netektys – netikėtos

„Dabar tas pistoletas dingo kaip į vandenį, o Kaunas valkioja pasakėlę apie tai, kaip mano vyras mirė perdozavęs viagros su moterimi glėbyje.

Nė vienas kaimynas, kuris pažinojo Gediminą, tuo netiki”, – kalbėjo 60-metė našlė.

A.Beržinskienė paaiškino ne viską galinti pasakoti, bet ji įsitikinusi, kad du jos šeimos vyrai per trumpą laiką mirė ne sava mirtimi.

Kaunietė puse lūpų prasitarė, jog dėl artimųjų mirties gali būti kalti Agurkinių grupuotės nariai.

38 metų sūnus Saulius prieš keturis mėnesius buvo rastas negyvas savo namuose. 60 metų vyras Gediminas mirė Kauno motelyje „Giraitė” prieš tris savaites.

A.Beržinskienė sakė, kad po mirties jos vyrui Gediminui buvo priskirta Plikio pravardė, o iš tiesų jis nuo mažens vilijampoliečių buvo pravardžiuojamas Guzu.

Ši pravardė Gediminui prilipo, kai jis, būdamas vos šešerių, užsidirbo didelį guzą ant kaktos.

„Per keturis mėnesius netekau pusės šeimos – vyresniojo sūnaus ir vyro. Dabar esu turtinga našlė, kurios nėra kam apginti.

Kai kam tai labai paranku. Baisiausia, kad mirčiai pridengti dar imtasi šmeižto”, – kalbėjo A.Beržinskienė.

Rodė storą ligos istoriją

Žingsnius ir žodžius šiame ištuštėjusiame name sugeria minkšti kilimai.

Moteris „Lietuvos ryto” žurnalistams pirmiausia atnešė storą ligos istoriją, kuri įrodo, kad jos vyras Gediminas sirgo sunkios formos inkstų ir genitalijų tuberkulioze.

„Nuo 45-erių jis buvo labai sunkus ligonis ir tapo impotentu. Kaip galėdami šią žinią slėpėme nuo aplinkinių, kad tik vyras nepatirtų gėdos ir pažeminimo.

Svetimi gal ir patikės, kad jis mirė nuo viagros, bet aš tikrai žinau, kad jam reikėdavo šlapintis kas pusvalandį. Jį kamavo skausmai. O mylėtis negalėjo jau daugiau kaip 15 metų. Tai buvo slapta mūsų šeimos tragedija”, – atviravo kaunietė.

A.Beržinskienė parodė tualetą, įrengtą tvarkingame kieme, kad sergančiam vyrui kas pusvalandį nereiktų grįžti į vidų.

Meilės reikalus slėpė

Intymusis poros gyvenimas buvo sutrikęs ir dėl pačios Albinos ligos.

„Prieš keletą metų susirgau onkologine moteriškų organų liga. Juokais pasakiau vyrui, kad jis gali susirasti moterį meilės reikalams. Bet kad nežinočiau nei aš, nei kaimynai. O jis tik liūdnai nusijuokė”, – prisipažino Albina.

Juodu abu žinojo tikrąją sutrikimų priežastį – labai įsisenėjusios vyro ligos jau seniai neleido jam turėti lytinių santykių. Tuos dalykus Gediminas stengėsi užmaskuoti.

„Per giminės šventes jis visada sakydavo komplimentus moterims. Bet tik vyresnėms. Negalia kaustydavo ir su jaunomis moterimis vyras jausdavosi nejaukiai”, – šeimos paslaptį išdavė moteris,

Našlė prisiminė, kad kažkas iš jaunesnių giminaičių sykį iš Gedimino galantiškumo su vyresnėmis moterimis net pasišaipė: „Negi iš tikrųjų jam patinka tos senos bobos?!”

Vyras ir žmona gerai žinojo, kodėl Gediminas taip elgiasi, todėl lovos temos vengdavo net tada, kai kiti šia tema laidydavo juokelius.

Metė girtuoklystes

Albina susipažino su Gediminu po savo pirmojo vyro mirties. Su mažu sūnumi Sauliumi ji atvyko į Kauną iš Tauragės, kurioje gimdymo namuose dirbo akušere. Įsidarbino Kulautuvoje, vaikų sanatorijoje, o vėliau ėmė dirbti Kauno klinikose.

Gavo sklypą sodui, o jos tėvas, auksinių rankų meistras, pastatė gražų medinį namą.

Su G.Beržinsku susipažino atsitiktinai.

„Buvo aukštas, gražus ir sportiškas vyras. Labai norėjo su manimi draugauti, bet sužinojau, kad jis linkęs išgėrinėti. Nutariau nesileisti į draugystes. O paskui jis manęs paprašė pagalbos”, – pasakojo A.Beržinskienė.

Gediminui ji labai patiko. Sykį jis jai paskambino į darbą ir prisipažino, kad gydosi nuo alkoholio Vilkaviškio rajone. Pasiskundė, kad su šlapimu pasirodė kraujo, ir paprašė pagalbos.

„Pažįstama gydytoja iš Kauno klinikų kaip tik važiavo į tą įstaigą. Ji pasirūpino, kad labai sergantis Gediminas būtų pergabentas į klinikas”, – pasakojo moteris.

Nuo tada Albina ėmė rūpintis Gediminu, nes paaiškėjo, kad vyras serga inkstų tuberkulioze. Trokšdamas, kad moteris jo nepaliktų, G.Beržinskas ryžtingai metė rūkyti, o paskui užsikodavo nuo alkoholio.

Po penkerių metų jis pasipiršo. Netrukus gimė sūnus Artūras.

Daktarai – artimi kaimynai

Šeima apsigyveno pas G.Beržinsko tėvus Vilijampolėje.

Gedimino vaikystės draugas buvo Henrikas Daktaras. Jie kartu augo, švęsdavo gimimo dienas ir žaidė futbolą.

Per H.Daktaro sūnaus Enriko vestuves Albinos sūnus Saulius buvo pabrolys, o jo pamergė – Živilė Daktaraitė.

„Ji jau buvo ištekėjusi, per brolio vestuves jos vyras buvo Amerikoje. Živilė nenorėjo vestuvėse pamerge būti su kokiu svetimu vyru, kad neimtų kabinėtis. Sauliumi ji visai pasitikėjo”, – pasakojo motina.

„Ar jūsų vyras kada nors turėjo kokių bendrų verslo reikalų su H.Daktaru?” – pasiteiravau.

„Jokių. Visi žinojo, kad jis silpnos sveikatos ir dirbti nepajėgia. Kurį laiką yra dirbęs Henriko motinos Jadvygos vairuotoju, bet per daug pavargdavo”, – paaiškino A.Beržinskienė.

Šeima gyveno iš medikės atlyginimo. Vėliau padėdavo vyresnysis sūnus Saulius.

Ponia Albina prisipažino, jog turto yra paveldėjusi ir iš ligotos vienišos kaimynės, kurią prižiūrėjo iki pat mirties. Ji užrašė šeimai savo namą ir nemažai žemės.

Išgirdo Enriko pasiūlymą

Nors medikė žmona labai rūpinosi vyro sveikata, ilgainiui tuberkuliozė tapo atspari antibiotikams. Liga persimetė į kaulus.

G.Beržinskas sunkiai vaikščiojo, o paskui ryžosi klubo sąnario operacijai.

„Po operacijos pas mus užėjo Enrikas ir pasiūlė vyrui kartu važiuoti į Bulgariją. Sakė turįs ten reikalų, o vyras galėsiąs savaitę atsigauti prie jūros”, – pasakojo moteris.

A.Beržinskienė tikino, kad apie H.Daktaro buvimą Bulgarijoje juodu su vyru nė neįtarę. Pasak jos, Enrikas buvęs draugiškas vyrukas. Dar būdamas paauglys jis dažnai užeidavęs pas juos į svečius. Todėl kvietimas vykti kartu nenustebino.

„Nuo vaikystės draugiškai šliurpdavo mūsų namuose barščius. Jis buvo labiau panašus į motiną, o ne į Henriką. Neturėjo verslo gyslelės ir rizikingų dalykų imtis nebuvo linkęs.

Mums tik juokas ėmė, kai jam buvo pripaišytas narkotikų gabenimas. Enrikas tokio dalyko paprasčiausiai nebūtų sugalvojęs”, – dėstė A.Beržinskienė.

Moteris parodė per Naujuosius metus H.Daktaro iš kalėjimo atsiųstą sveikinimą. Jame linkima galvoti apie smagius dalykus. H.Daktaras nesiskundžia savo likimu ir nė vienu žodžiu neužsimena apie tai, kas jo laukia.

Bulgarijoje buvo tardomas

Prieš kelionę su Enriku į Bulgariją G.Beržinskas atsiklausė gydytojų, ar jam tiktų jūros klimatas. Jie pritarė, tik liepė kelionėje sėdėti ant aukštos kėdės, kad klubo sąnarys nepersikreiptų.

„Enrikas apgyvendino Gediminą gerame viešbutyje prie jūros. Pats pasakė, kad turės reikalų. Po poros dienų Enrikas vis negrįžo, o paskui prisistatė policija ir mano vyrą apklausė.

Kai Gediminas pasakė, kad gydosi po operacijos, pareigūnai susisiekė su Lietuva ir patikrino, ar tikrai sako tiesą. Atsiprašė ir palinkėjo gerai pailsėti”, – pasakojo našlė.

Sūnaus verslas – pelningas

A.Beržinkienės vyresnysis sūnus Saulius gyveno Kulautuvoje motinos name. Jis buvo išsiskyręs prieš dešimt metų. Kartu su juo gyveno paauglys sūnus.

Vyras nemažai pinigų užsidirbo vadovaudamas statybininkų brigadai, stačiusiai mokyklą Beslane, Šiaurės Osetijoje. Vėliau šios mokyklos mokiniai tapo teroristų įkaitais.

Saulius taip pat vadovavo statybininkams, kai lietuviai statė ten degtinės gamyklą. Pasak A.Beržinskienės, tai buvęs ekspremjero Adolfo Šleževičiaus verslas.

Ponia Albina prasitarė, kad iš sūnaus nelabai seniai buvo atimtas automobilis. Jis neteko ir daug pinigų.

„Mano vyras Gediminas apie tai žinojo viską. Verčiau būtų nežinojęs. Aš – tik numaniau. Tie pinigai priklausė grupei, o ne vien Sauliui, bet jie atėmė ir jo dalį”, – kalbėjo kaunietė.

Mirtis – mįslinga

38 metų Saulius buvo rastas negyvas aptverto namo kieme gruodžio 18-ąją, šeštadienį, pusę dvyliktos naktį.

Sodyboje nuolat veikia kameros, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tą vakarą jos buvo nusuktos į šalį ir neaprėpė ploto šalia įėjimo į namą.

Diagnozė – mirė dėl išeminės širdies ligos. Medikų nurodyta mirties priežastimi A.Beržinskienė netiki. Ji sako, jog sūnus buvo ką tik pasitikrinęs širdį, nes ruošėsi tulžies pūslės operacijai.

„Gydytojai sakė, kad jo širdis geležinė. Ką tik pasitikrino, o skrodimas nurodo širdies ligą. Kas galėtų tuo patikėti?” – kalbėjo moteris.

Dar labiau jai neįtikima atrodo, jog mirusiojo kraujyje rastos net trys promilės alkoholio.

Įrašas policijos nesudomino

„Aš peržiūrėjau įrašą. Tą vakarą sūnus išėjo į kiemą išnešti krosnies pelenų. Jis ėjo į katilinę tiesiai, ryžtingai, nesvirduliavo ir tikrai nebuvo girtas. Atkreipiau dėmesį, kad kamera neužfiksavo įėjimo į namą, nors iki tol durys būdavo matyti”, – pasakojo A.Beržinskienė.

Tačiau ji niekaip negalėjo įsiūlyti to įrašo tyrėjams. Pareigūnai moters turima informacija nesidomėjo ir nenorėjo išklausyti jos argumentų.

Kaunietė spėja, kad Saulių galėjo nugalabyti jam skolų negrąžinę žmonės.

„Buvo skolingi dideles sumas. Bet abu turi alibi”, – sakė motina.

Ji mano, kad kažkas prigąsdino ir anūką, nes šis ėmė painiotis pasakodamas, kada ir kokiomis aplinkybėmis rado negyvą tėvą.

Dar labiau įtartina jai atrodo tai, kad tą pačią mirties diagnozę tas pats gydytojas, atlikęs skrodimą, nurodė ir jos vyrui.

„Labai keista, kad mano vyras motelyje irgi atsiduria šeštadienį ir netikėtai miršta, kai dauguma įstaigų nedirba. O skrodimo rezultatai atsiranda iš pat ryto pirmadienį.

Jeigu Gediminui būtų reikėję slapta su kuo susitikti, jis tai puikiai būtų galėjęs padaryti didžiuliame name Kulautuvoje”, – aiškino moteris.

Bijojo dalyvauti laidotuvėse

Kaimynai reiškė užuojautą našlei ir atvirai piktinosi viešai paskelbta G.Beržinsko mirties versija.

„Visiems buvo aišku, kad čia nešvarūs reikalai. Niekas netikėjo, kad sava mirtimi mirė mano sūnus. Taip pat – ir vyras. Ir dar tokią primityvią mirties versiją sugalvojo – dėl viagros”, – sakė A.Beržinskienė.

Paklausta, kodėl ji apie tai kalba su žurnalistais, kaunietė sakė, kad nerimauja dėl savo pačios ir jaunesniojo sūnaus saugumo.

„Tegu paspringsta tais negrąžintais pinigais, kad tik paliktų mus ramybėje ir leistų netrikdomiems gedėti artimųjų”, – atsiduso moteris.

Našlės teigimu, jai skambino daugybė žmonių ir atsiprašinėjo, kad negalės dalyvauti vyro laidotuvėse: „Bijojo, nors tiesiai nesakė. Ką gali žinoti – gal filmuos, gal žiūrės, kas su kuo bendrauja.

Skaudžiausia man buvo matyti išlydinčius pakelėje. Atsisveikino su Gediminu iš tolo, bet prie kapo eiti nedrįso.”

Išvakarėse, kai lankėmės A.Beržinskienės namuose Vilijampolėje, buvo išniekintas jos vyro kapas Raudondvaryje, Kauno rajone.

Tai dar niūriau nuteikė du šeimos narius palaidojusią moterį.

http://img.lrytas.lt/show_foto/?id=26071&s=5&f=3
Kaunietė A.Beržinskienė per kelis mėnesius neteko ir sūnaus, ir sutuoktinio.

http://img.lrytas.lt/show_foto/?id=26072&s=5&f=3
A.Beržinskienė atvirai prisipažino, kad gyvenimas su Gediminu buvo sudėtingas, nors vyras ją ir mylėjo.

http://img.lrytas.lt/show_foto/?id=26073&s=5&f=3
Beržinskų namus Vilijampolėje jungiantis kiemas labai primena Italiją.

http://img.lrytas.lt/show_foto/?id=26074&s=5&f=3
A.Beržinskienė netiki, kad sūnus Saulius mirė sava mirtimi.

1/1 (1)---
« Spauda « Pagrindinis

* * Gen. time: 0.0178
* © xneox.com