*

Rūta Meilutytė be vargo įveikė pasaulio čempionato kvalifikaciją

* 15min.lt [vulcano]

Garsiausia Lietuvos plaukikė ir pastarųjų dviejų metų Metų sportininkė Rūta Meilutytė be vargo įveikė pasaulio plaukimo čempionato trumpuoju taku 50 metrų krūtine kvalifikacijos etapą – 29,72 sek. ir pateko į pusfinalį. Tai trečiasis rezultatas tarp visų kvalifikacijoje dalyvavusių sportininkių.

Kataro mieste Dohoje startavusiame 12-ąjame pasaulio plaukimo trumpuoju taku čempionate viena pirmųjų trečiadienį startavo Londono olimpiados čempionė bei pasaulio rekordininkė 17-metė R.Meilutytė. Niekas neabejojo, kad ji prasimuš į varžybų pusfinalį.
Lietuvė gan lengvai laimėjo savo 7-ąjį kvalifikacinį plaukimą, o bendroje įskaitoje jos rezultatas buvo trečias.
„Pabaigoje sulėtėjau. Tai tik kvalifikaciniai plaukimai, nereikia persistengti“, – iškart po plaukimo sakė R.Meilutytė.
Viena rimčiausių R.Meilutytės varžovių jamaikietė Alia Atkinson atrankoje buvo greičiausia. Ji distanciją įveikė per 29,48 sek.
Antrąjį rezultatą bendroje įskaitoje iškovojo olandė Moniek Nijhuis – 29.62 sek. Į pusfinalį prasimušė 16 sportininkių iš 64 dalyvių.
50 metrų krūtine pusfinalis vyks trečiadienį vakare.
R. Meilutytė Dohoje dar dalyvaus ir 100 m krūtine, 50 m laisvu stiliumi bei 100 m kompleksiniame plaukime.

Pirmas iš lietuvių savo jėgas Katare trečiadienį išbandė 18-metis Povilas Strazdas, kuris 200 m laisvu stiliumi rungtyje sugaišo 1 min. 47,63 sek. ir galutinėje kvalifikacijos įskaitoje užėmė 39-tą vietą bei į pusfinalį nepateko. Jis dar startuos 100 ir 400 m plaukimuose laisvu stiliumi bei 100 m peteliške.
„Kiek pamiršau kaip plaukti. Bet bus geriau. Buvo labai įdomu plaukti su Ryanu Lochte“, – po pirmojo „blyno“ Dohoje aiškino P.Strazdas.
Tuo tarpu Danas Rapšys 100 m nugara kvalifikacijoje pasiekė naują šalies rekordą – 51.35 sek. Šis rezultatas leido lietuviui 14-uoju patekti į pusfinalį.
„Geras jausmas, norisi dar geriau plaukti. Vakare gali būti dar geriau“, – tikino D.Rapšys. Jo pusfinalis vyks trečiadienio vakarą.