Sukčiai apgavo ir buto savininką, ir pirkėją
lrytas.lt [eMMo]
Ir asmeninių, ir buto dokumentų netekęs jaunuolis netrukus sužinojo, kad prarado trijų kambarių butą Vilniuje. Nebrangiai įsigijęs šį būstą buvęs policijos komisaras irgi apstulbęs – taip lengvai užkibo ant aferistų jauko.
Kaip jaustumėtės netoli Vilniaus centro įsigiję trijų kambarių butą ir vėliau sužinoję, jog pinigus sumokėjote ne tikrajam savininkui, o paprasčiausiam sukčiui?
Po apgavikų sukurptą labirintą ieškodami išėjimo dabar klaidžioja ir 23 metų buto savininkas Edvardas Stronskis, ir jo butą nusipirkęs buvęs policijos komisaras, dabar pensininkas R.J.
Tuo tarpu į šią aferą galimai įsipainiojusi moteris paliko du savo vaikus, o pati prapuolė lyg į vandenį.
Jos nesugeba rasti ir policijos pareigūnai.
Pinigų už butą negavo
Šių metų rugpjūčio 6 dieną Vilniaus 4-ajame notarų biure buvo parduotas E.Stronskiui priklausantis trijų kambarių butas Naugarduko gatvėje.
Pardavimo kaina kiek keistoka – tik 80 tūkst. litų.
Privačios agentūros vaikų globos namuose vaikystę praleidęs E.Stronskis teigia net ir šių pinigų negavęs, jokios sutarties irgi nepasirašinėjęs. Vilnietis tikina, kad jo butą pardavė sukčius, pasinaudojęs iš jo pavogtais dokumentais.
Policijoje surengtoje akistatoje buto pirkėjas R.J. patvirtino, kad su juo sutartį pasirašęs asmuo ir E.Stronskis – du skirtingi žmonės.
Sandoris šiuo metu laikinai areštuotas. E.Stronskis negali patekti į savo butą, todėl yra priverstas nuomotis kambarį.
Pareigūnai – nustebę
E.Stronskis maždaug prieš metus pasigedo asmens tapatybės kortelės, neįgalumą liudijančio pažymėjimo ir buto nuosavybę įrodančių dokumentų.
Ekonominės policijos pareigūnai šią istoriją vadina kone fantastine.
Jie aiškinasi, ar šios istorijos herojus – nukentėjęs vargšas ar gudrus apsimetėlis?
Pareigūnai negali patikėti, kad padirbtais dokumentais galima apmulkinti tiek daug valstybės institucijų.
Nesutarė su pussesere
E.Stronskį užaugino senelė. Dar vaikystėje jis pateko po autobuso ratais ir tapo neįgalus. Tame pat bute gyveno ir šio vilniečio pusseserė Gražina Andriuškevičienė su dviem savo vaikais.
Po senelės mirties butas atiteko E.Stronskiui. Jo ir pusseserės santykiai buvo pašliję. Už komunalines paslaugas niekas nemokėjo, todėl butas už skolas buvo areštuotas.
Nesutarė E.Stronskis ir su pusseserės vyru Žydrūnu Andriuškevičiumi. Jis su draugais jaunuolį kelis kartus buvo sumušę, kartą net daužę galvą guminiu plaktuku. Šie įvykiai užfiksuoti policijoje.
Po nuolatinių konfliktų su pussesere ir jos vyru E.Stronskis išėjo iš šio buto ir išsinuomojo kitą būstą.
Kas pavogė dokumentus?
E.Stronskis mano, kad asmens ir buto dokumentus galėjo pavogti jo bute gyvenantys ar dažnai čia besilankantys asmenys.
Apie dingusius dokumentus jis Vilniaus 2-ąjį policijos komisariatą informavo dar praėjusių metų spalį. Vilniečio asmens tapatybės kortelė buvo paskelbta negaliojančia.
Siūlė neprarasti vilties
Netekęs dokumentų E.Stronskis pagalbos kreipėsi į gydytoją Jūratę Dobrovolskienę, kurią pažinojo dar gyvendamas vaikų globos namuose „Visos Lietuvos vaikai“.
Vaikinas jau buvo girdėjęs kalbų, kad kažkas vaikšto po įstaigas ir teiraujasi, kokių reikia dokumentų E.Stronskio butui parduoti.
J.Dobrovolskienė jaunuolį paragino apie tai pranešti Notarų rūmams ir Registrų centrui: jei kas kreipsis pažymos – įstaigų darbuotojai bus perspėti jos neišduoti.
Tačiau nei Registrų centras, nei Notarų rūmai tokių prašymų nepriima. Notarų rūmuose jam pasiūlė gyventi viltimi, kad galbūt nieko bloga neatsitiks.
Apie sandorį sužinojo iškart
Tačiau tokia viltis neišsipildė. Kažkas atėjo pas antstolį, sumokėjo kelių tūkstančių litų skolą už komunalines paslaugas, o butą pardavė.
E.Stronskis ir J.Dobrovolskienė skubiai nuvyko į policiją. Bet pareigūnams pavyko išsiaiškinti tik tiek, kad pirkėjas butą įsigijo tikrai ne iš E.Stronskio.
„Nelabai ką galiu patarti“, – skėstelėjo rankomis notarė Aldona Adomaitienė, pasiteiravus, ką turėtų daryti žmogus, pastebėjęs, kad dingo jo tapatybės kortelė ir buto dokumentai.
Šiuo metu šios notarės veiksmus registruojant E.Stronskio buto pardavimo sandorį tiria ekonominės policijos tyrėjai. Notarė atsisakė su žurnaliste kalbėtis apie šio buto pardavimo aplinkybes.
Matė prie alaus kiosko
Sostinės Naujamiesčio seniūnijos vaiko teisių apsaugos skyriaus inspektorė Rita Aukštiejienė šiuo metu rūpinasi G.Andriuškevičienės vaikais.
Juos motina paliko, o pati nežinia kur prapuolė.
Dešimtmetę mergaitę pareigūnams atvedė kaimynė. Motinos paprašyta ji globojo mergaitę, kol suprato esanti apgauta.
G.Andriuškevičienės šešiametis sūnus gyvena pas savo tėvo gimines. Šie vaikai – nuo dviejų skirtingų sugyventinių.
Šią moterį pažįstantys žmonės matė ją prie vieno alaus kiosko sumuštu veidu.
Apie tai informuoti ir policijos pareigūnai.
Tuo tarpu jos vyro Ž.Andriuškevičiaus, kartą jau teisto už dokumentų klastojimą, niekas dar nėra matęs.
Būstus perparduoda po kelis kartus
Feliksas Milaševičius,
Vilniaus 2-ojo policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas
„Dėl apgaulingai parduotų butų į mūsų komisariatą žmonės kreipiasi nuolat.
Kelis kartus buvo parduoti pensininkų butai Algirdo ir A.Vivulskio gatvėse. Savininkai buto dokumentų vagystę pastebėjo tik po pusmečio, kai būstai jau buvo perparduoti net kelis kartus.
Šiuo metu Šv.Konstantino ir Michailo cerkvės popas rūpinasi, kaip atgauti vienos savo parapijietės parduotą butą. Grįžusi iš psichikos sveikatos centro moteris suprato, kad jos butas parduotas, o vėliau kitiems asmenims perparduotas dar kelis kartus.
Policija nustatė, kad greičiausiai butą pardavė nukentėjusiosios sesuo. Ji pasisiūlė prižiūrėti pasiligojusią moterį ir girdė ją arbata su psichotropiniais vaistais.
Moteris pati kaip per rūką atsimena, kad ją kažkur vežė ir davė pasirašyti kažkokius dokumentus. Vėliau moters sesuo pati iškvietė medikus, kurie išvežė buto savininkę gydyti“.
Gen. time: 0.0207
© xneox.com